16. 12. 2007,
15.23

Nedelja, 16. 12. 2007, 15.23

Poražene iz Aten

Odbojkarice TPV Novega mesta so v prvi tekmi 3. kroga pokala challenge v Atenah izgubile proti Panathinaikosu z 0:3 (-24, -20, -21).

Novomeščanke so na obrobju Aten pokazale zelo solidno igro, zato dobre volje zapuščajo Grčijo. Čeprav so izgubile z 0:3, so se nasprotnicam dobro upirale, spoznale so, da favorizirane grške prvakinje niso nepremagljive ter da z nekaj več sreče na povratni tekmi lahko presenetijo in se z zlatim nizom, ki bo skupnega zmagovalca odločal v primeru domače zmage, uvrstijo v nadaljnje tekmovanje.

Gostje so v prvem nizu ves čas vodile vse do izida 15:13. Zapravljen protinapad pred odhodom na tehnični odmor pa je spreobrnil potek tekme. Pobudo so prevzele gostiteljice, Novomeščanke so jih še ujele na 24. točki, a bile v končnici premalo zbrane. Tudi v drugem delu je bila igra enakovredna, na drugi tehnični odmor se je odšlo z izidom 16:14. Nato pa so igralke Panathinaikosa dobile štiri točke zapored in prednost zadržale do konca. Tudi v tretjem nizu so bile Dolenjke v prednosti do končnice, vodile so z 19:16, imele celo lepo priložnost, da bi vodstvo še povišale, toda nepotrebne napake so jim pognale strah v noge, roke so se začele tresti, posledica pa je bil poraz v končnici.

Novomeščanke po tekmi optimizma niso zgubile. Prepričane so, da bodo pred svojimi navijači pokazale še boljšo igro, predvsem si želijo izboljšati servis, ki je bil v Atenah eden slabših elementov.