12.07

Samo Jeranko

Nedelja, 27. 11. 2011, 12.07

Plavalci v apnei v Pristanu tekmovali za državne naslove

V petek in soboto je v kopališču Pristan v Mariboru potekalo bazensko mednarodno tekmovanje v potapljanju na vdih, ki je hkrati štelo tudi za državno prvenstvo 2011.

Na tekmovanje se je prijavilo 16 tekmovalcev iz Slovenije, Hrvaške in Srbije. Samo Jeranko, član društva DPR Tjulnji iz Ljubljane, je osvojil naslov državnega prvaka v vseh treh disciplinah (DNF: 133 m, STA: 6min 16s, DYN: 192 m) in v skupnem seštevku. Dobro je nastopil tudi glavni organizator tekmovanja, Mariborčan Jure Daić, iz društva H2O team, ki je osvojil srebrni medalji v dinamični apneji brez plavuti (DNF: 130 m) in v statični apneji (STA: 6min 2s), bronasto v dinamični apneji s plavutmi (DYN: 154 m) ter skupno drugo mesto.

Na tretjem mestu mu je sledil prav tako član H2O teama, Ljubljančan Matej Bergoč, ki je osvojil srebrno medaljo v DYN (163 m) in bronasto v STA (4min 37s). Bronasto medaljo v DNF pa je osvojil član H2O teama Martin Mali (75 m). V ženski konkurenci se je odlično odrezala debitantka, članica H2O teama, Maša Šorn, ki je z preplavanimi 104 m postavila nov državni rekord v dinamični apneji s plavutmi (DYN).

Slovenski tekmovalci so dobro nastopali tudi v mednarodni konkurenci, kjer so pobrali skoraj vsa odličja. Le v statični apneji je zmagal Hrvat Tomislav Sviličić z doseženim časom 6min 30s.

V disciplini dinamika brez plavuti (DNF) tekmovalec pod vodo plava brez pomoči plavuti, v statiki (STA) tekmovalec pod vodo zadržuje dah v mirovanju, pri dinamiki s plavutmi (DYN) pa tekmovalec na vdih pod vodo plava s pomočjo mono ali stereo plavuti.