Ana Belac golf Pia Babnik Pia Babnik

Sobota, 1. 6. 2024, 8.11

Golf, major, OP ZDA

Pia Babnik v drugem delu OP ZDA

Pia Babnik | Pia Babnik se je uvrstila v odločilni del drugega majorja sezone na odprtem prvenstvu ZDA. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Pia Babnik se je uvrstila v odločilni del drugega majorja sezone na odprtem prvenstvu ZDA.

Slovenska golfistka Pia Babnik se je uvrstila v odločilni del drugega majorja sezone na odprtem prvenstvu ZDA. Dvajsetletna Ljubljančanka je v Lancastru v zvezni državi Pensilvaniji drugi dan turnirja zmogla 77 udarcev, sedem nad parom igrišča, in si s 147 udarci s še 13 igralkami deli 45. mesto. Torej gre za mesta nad rezom.

Vodi 31-letna Tajka Wichanee Meechai s 136 udarci, drugi dan je zmogla odigrati igrišče s 67 udarci, štirimi pod parom.

Gre za veliko presenečenje. Meechai v svojih 20 prejšnjih nastopih na velikih tekmovanjih še nikoli ni končala med prvih 10. Njena edina zmaga, priznana na svetovni golfski ženski turneji, je bila pred devetimi leti na tajvanskem turnirju LPGA.

Na drugem mestu je Američanka Andrea Lee (138), za njo sta se uvrstili nekdanji prvakinji odprtega prvenstva ZDA, Avstralka Minjee Lee in Japonka Yuka Saso (obe 139), ki sta v Lancaster Country Clubu zaostali za tri udarce.

Izjemno slab turnir je za prvo igralko sveta Nelly Korda, ki je s 150 udarci zgrešila rez in ne bo zaigrala v odločilnem delu turnirja konec tedna.

Za Babnik je turnir pomemben tudi v luči lova na vozovnico za olimpijske igre. Na njih je z vsega 17 leti nastopila pred tremi leti v Tokiu, za igranje v Parizu pa bi na OP ZDA potrebovala vsaj uvrstitev med najboljših 15.

Ana Belac že na OI

Slovenijo bo na prihajajočih OI po dobrih nastopih v zadnjem obdobju zastopala Ana Belac, medtem ko se za drugo mesto, v kolikor bosta dovolj visoko uvrščeni, borita Babnik in Katja Pogačar. Slednjo ta konec tedna čaka turnir evropske serije v Helsingborgu na Švedskem. Na jakostni lestvici je Belac 276., Babnik 512., Pogačar pa 562.

OP ZDA je sicer eden najstarejših golfskih turnirjev za ženske, nepretrgoma poteka leta 1946.