Peter Kauzer

Nedelja, 17. 2. 2019, 8.48

Peter Kauzer deseti v Avstraliji

Peter Kauzer | Foto Nina Jelenc

Peter Kauzer, najboljši slovenski kajakaš, je bil na pripravljalni tekmi v Penrithu deseti. V polfinalu je veslal tudi Niko Testen in za las ostal brez finala.

Peter Kauzer je uvodni nastop v sezoni 2019, preizkušnjo na odprtem prvenstvu Avstralije, sklenil na končnem desetem mestu, potem ko je na finalni progi prejel 52 kazenskih sekund. Polfinalni nastop je končal na drugem mestu, saj je zaostal le za olimpijskim prvakom Josephom Clarkom iz Velike Britanije. Slednji je bil nepremagljiv tudi v finalnem nastopu, na drugo mesto je priveslal Avstralec Lucien Delfour, na tretje pa Nemec Sebastian Schubert.

V polfinalu je veslal tudi Niko Testen, ki pa je za pičlih 15 stotink sekunde ostal zunaj najboljše deseterice. Bil je enajsti. S tem rezultatom je zmagal v konkurenci kajakašev do 23 let, kjer je drugo mesto zasedel Slovak Jakub Grigar, tretje pa Francoz Malo Quemeneur.

V konkurenci kanuistk je zmagala Avstralka Jessica Fox, drugo mesto je osvojila Brazilka Ana Satila, tretje pa še ena Avstralka Noemie Fox. V tej konkurenci je tekmovala tudi Alja Kozorog, a svoj nastop sklenila v kvalifikacijah.

Prihodnji konec tedna bo v Avstraliji še eno tekmovanje, in sicer odprto prvenstvo Oceanije.