Ivan Trajković Taekwondo

Nedelja, 17. 3. 2019, 11.29

Ivan Trajković

Najboljši slovenski taekwondoist v Belgiji do srebra

Ivan Trajković | Ivan Trajković je na VN Belgije v Lommelu osvojil srebrno kolajno v kategoriji do 87 kilogramov.  | Foto Vid Ponikvar

Najboljši slovenski taekwondoist Ivan Trajković je na VN Belgije v Lommelu osvojil srebrno kolajno v kategoriji do 87 kilogramov. V finalu je moral priznati premoč Hrvatu Ivanu Šapini z 2:6.

Ivan Trajković, kot drugi nosilec je bil v prvem krogu prost, nato pa je gladko ugnal Španca Manuela Vileno in Martineza Garcio, v polfinalu pa še Kanadčana Jordana Stewarta.

"Imel sem štiri borbe. Prvi dve sem dobil gladko, v polfinalu pa sem bil zelo utrujen, saj je bil premor po četrtfinalu kratek, a mi je vseeno uspelo. V finalu pa sem se prepozno prebudil, pustil Šapini, da povede, nato lovil, a zmanjkalo mi je časa in sreče," je po tekmi povedal Trajković.

Na kvalifikacijski lestvici za OI napredoval na peto mesto

Kot pravi, je zelo zadovoljen, saj je na kvalifikacijski lestvici za olimpijske igre 2020 zdaj napredoval na peto mesto. Za finale pa mu je bilo jasno, da bo to zelo težka borba, v kateri ni bilo izrazitega favorita. "Zelo dobro se poznava. Še prejšnji teden sva trenirala skupaj. Nazadnje sem v Turčiji dvoboj dobil jaz, zdaj on. V teh dvobojih je zelo pomembno, kdo povede in tokrat je bil to Šapina," je še povedal Trajkovič.

Tega zdaj čaka še nastop na odprtem prvenstvu Maroka, ki bo tudi zadnji test pred svetovnim prvenstvom, ki bo maja v Manchestru.