6 let, 7 mesecev

Damir Dugonjić

Petek, 9. 12. 2011, 21.36

Mankoč desetič zlat na 100 m mešano

Zadnji dan 15. EP v plavanju v kratkih bazenih na Poljskem je Peter Mankoč osvojil zlato na 100 mešano, že njegovo deseto na evropskih prvenstvih v tej disciplini. Anja Čarman peta na 200 hrbtno.

Mankoč je zmagal s časom 52,70, drugi je bil Nemec Marcus Deibler (53,04), tretji pa Estonec Marti Ailand (53,37), in Sloveniji priboril že 51. medaljo na tovrstnih tekmovanjih. Na Poljskem je Slovenija osvojila tretjo odličje, prvi dve po zaslugi Damirja Dugonjića na 50 in 100 prsno. Mankoč je bil na evropskih prvenstvih v kratkih bazenih na 100 metrov mešano najboljši že desetič. Do leta 2008 je evropski prvak postal devetkrat zapored, na jubilejno zlato medaljo pa je moral nekaj časa počakati. V nedeljo je v finalu nastopila še ena slovenska predstavnica. Anja Čarman je na 200 metrov hrbtno s časom 2:05,53) osvojila peto mesto. Zmagala je Ukrajinka Darina Zevina (2:02,25) Zadnji dan evropskega prvenstva bodo skupaj podelili 12 kompletov odličij.

Slovenski plavalci so bili dejavni najprej v dopoldanskih kvalifikacijah. Najbolj prijetno je presenetila Čarmanova, ki je se je kljub bolezni in dvema dnevoma infuzij prebila med najboljše Evropejke na 200 hrbtno. Urška Bežan je za sekundo izboljšala osebni rekord, a je le za desetinko sekunde zgrešila svoj prvi finale na EP. Razočarala pa je Anja Klinar, ki na 400 mešano ni potrdila forme in obstala v kvalifikacijah. Tekmovali sta še Tamara Miler in Mojca Sagmeister, prav tako na 200 prosto.