11.09

Živa Dvoršak

Sreda, 11. 6. 2014, 11.09

Dvoršakovi tekmi v Münchnu ne bosta ostali v lepem spominu

Slovenski strelki Živi Dvoršak letošnja nastopa na tekmi svetovnega pokala v Münchnu ne bosta ostala v lepem spominu.

Po 54. mestu z zračno puško je na današnji tekmi v disciplini malokalibrska puška trojni položaj zasedla 63. mesto, potem ko je zadela 570 krogov, od tega 188 v klečečem, 195 v ležečem in 187 krogov v stoječem položaju.

Na današnji kvalifikacijski tekmi v strelskem maratonu je blestela Ukrajinka Natalija Kalniš, ki je postavila nov svetovni rekord. Ukrajinska strelka je zadela 592 krogov (199 kleče, 198 leže in 195 stoje) ter za krog izboljšala dosedanjo najboljšo znamko, ki je bila v lasti Italijanke Petre Zublasing.V velikem finalu osmih najboljših strelk je Kalniševa popustila in na koncu zasedla šesto mesto. Zmagala je Italijanka Sabrina Sena (455,7/586), druga je bila njena rojakinja Zublasingova (454,5/587), tretja pa Kitajka Dongqi Chen (443,7/585).

Aktiven je bil tudi Kevin Venta, ki je na tekmi za svetovni pokal v Münchnu osvojil 64. mesto z zračno pištolo, potem ko je zadel 570 krogov, medtem ko je njegov reprezentančni kolega Blaž Kunšek današnjo preizkušnjo s 562 krogi končal na 91. mestu.