7 let, 12 mesecev

Živa Dvoršak

Sobota, 11. 4. 2015, 8.28

Dvoršakovi 27. mesto na uvodni tekmi svetovnega pokala

Slovenska strelka Živa Dvoršak je na letošnji uvodni tekmi svetovnega pokala z zračno puško v južnokorejskem Changwonu zasedla 27. mesto, potem ko je zadela 413,7 kroga.

Ljubljančanka, ki že drugo leto študira finančno matematiko na univerzi West Virginia - z njo je marca v Fairbanksu na Aljaski drugič zaporedoma osvojila ekipni naslov v ameriškem študentskem prvenstvu NCAA - je na današnji tekmi v prvi seriji zadela 102,2, v drugi 102,9, v tretji 105,2 in v četrti 103,4 kroga, kar ji je v konkurenci 94 strelk iz celega sveta na koncu navrglo uvrstitev v prvo tretjino nastopajočih. Dvoršakova bo na strelsko črto znova stopila v ponedeljek, 13. aprila, ko bo nastopila v disciplini malokalibrska puška trojni položaj.

Na tekmi z zračno puško je slavila Hrvatica Snježana Pejčić, ki je bila s 420,8 kroga najboljša že v kvalifikacijah, v velikem finalu pa je zadela 209,1 kroga. Druga je bila Srbkinja Ivana Maksimović z 207,7 kroga, tretja pa Indijka Apurvi Chandela s 185,6 kroga.

V nedeljo bo nastopil Rajmond Debevec, pred nosilcem treh olimpijskih odličij je preizkušnja v disciplini malokalibrska puška leže. Dan kasneje bosta na strelsko črto stopili Dvoršakova in Petra Dobravec, ki bo nastopila na tekmi z zračno pištolo, v sredo, 15. aprila, pa čaka Debevca še preizkušnja v strelskem maratonu - malokalibrska puška trojni položaj.