12.22

Živa Dvoršak

Sreda, 5. 3. 2014, 12.22

Dvoršakova do velikega finala, nato osma

Slovenska strelka Živa Dvoršak je strelskem evropskem prvenstvu v Moskvi po uvrstitvi v veliki finale z zračno puško zasedla končno osmo mesto.

Ljubljančanka je v finalu zadela 80,2 kroga, v kvalifikacijah 416,4 kroga, medtem ko je njen reprezentančni kolega Kevin Venta današnjo preizkušnjo z zračno pištolo s 568 krogi končal na 36. mestu.

V ženskem finalu z zračno puško je slavila Madžarka Julianna Miskolczi (209,5), druga je bila Srbkinja Andrea Arsović (206,6), tretja pa njena rojakinja Ivana Maksimović (184,9). Na ženski ekipni tekme so z novim evropskim rekordom slavile Srbkinje (1247,1), druge so bile Nemke (1246,4), tretje pa Italijanke (1244,1).

Na moški tekmi z zračno pištolo je zmagal Ukrajinec Oleh Omelčuk (200,7/584), drugi je bil Belorus Vitalij Kudzi (199,3/582), tretji pa Portugalec Joao Costa (180,0/579). V ekipni konkurenci so slavili Ukrajinci (1735) pred Italijani (1733) in Belorusi (1731).