Thermometer Blue 0,03

Magnus Carlsen

Ponedeljek, 4. 5. 2020, 9.30

Carlsen zmagovalec super turnirja na internetu

Magnus Carlsen | Magnus Carlsen je zmagal turnir, na katerem je nastopila najboljša osmerica na svetu. | Foto Getty Images

Svetovni šahovski prvak Norvežan Magnus Carlsen je zmagovalec turnirja najboljših osmih igralcev na svetu, ki je zaradi pandemije novega koronavirusa potekal na medmrežju. V finalu je premagal Američana Hikaruja Nakamura z 2,5 proti 1,5.

Turnir, ki je potekal po pravilu 15 minut + 10 sekund po vsaki potezi, je imel veliko gledanost po vsem svetu, zato se bo šah po internetu nadaljeval že ta torek s pokalom narodov.

Zmagovalec turnirja, ki ga je organiziral prav Magnus Carlsen, je prejel 70.000 dolarjev, poraženec v finalu 45.000, ostali šahisti pa so si razdelili preostanek iz 250.000 dolarjev visokega nagradnega sklada.