liga prvakov Darko Jorgić Darko Jorgić Namizni tenis

Sobota, 19. 12. 2020, 8.13

Liga prvakov v namiznem tenisu

Borussia Düsseldorf osvojila ligo prvakov, Jorgičeva ekipa poražena

Darko Jorgič | Darko Jorgić je osvojil edino točko za poraženo ekipo. | Foto Namiznoteniška zveza Slovenije

Darko Jorgić je osvojil edino točko za poraženo ekipo.

Borussia Düsseldorf je še šestič osvojila evropsko ligo prvakov v namiznem tenisu. V finalnem obračunu zaključnega turnirja v Düsseldorfu je premagala Saarbrücken s 3:1, edino točko za poraženo vrsto je dosegel najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić, ki je ugnal Šveda Kristiana Karlssona.

Dvoboj je odločil Šved Anton Kaellberg, ki je ugnal Nemca Patricka Franzisko in Kitajca Shanga Kuna, uspešen je bil tudi zvezdnik Timo Boll, ki je premagal Shanga, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Turnir lige prvakov je potekal v Düsseldorfu, kjer se je zaradi pandemije novega koronavirusa v mehurčku zbralo 15 ekip.

Pred tem tekmovanjem je Darko Jorgić, trenutno 31. igralec sveta, še za dve leti podaljšal pogodbo z nemškim prvakom Saarbrücknom, za katerega letos igra tretjo sezono. Zvestobo je obljubil do konca sezone 2023.