Sreda, 5. 10. 2022, 14.45

Svetovno prvenstvo v potapljanju na vdih

Artnikova v Turčiji ubranila naslov svetovne prvakinje

5

Alenka Artnik | Alenka Artnik je na svetovnem prvenstvu CMAS v Kasu v Turčiji osvojila naslov svetovne prvakinje v potopu s konstantno obtežitvijo z monoplavutjo. | Foto Andac Kazar

Slovenska potapljačica na vdih Alenka Artnik je na svetovnem prvenstvu CMAS v Kasu v Turčiji osvojila naslov svetovne prvakinje v potopu s konstantno obtežitvijo z monoplavutjo. Za ubranitev naslova prvakinje – najboljša je bila že leta 2019 na prvenstvu v Rotanu – je 40-letna Koprčanka potrebovala 116 metrov.

"S potopom na 116 metrov sem danes na svetovnem prvenstvu v Turčiji osvojila prvo mesto in ubranila naslov svetovne prvakinje. Juhuuuu, presrečna," je na Instagramu zapisala slovenska potapljačica, ki je sicer tudi svetovna rekorderka v tej disciplini. Julija lani se je na Bahamih spustila do osupljivih 122 metrov.

Drugo mesto je v Kasu tokrat zasedla Italijanka Alessia Zecchini (109 m), tretje pa Francozinja Alice Modolo (93 m). V moški konkurenci je zlato medaljo osvojil Francoz Arnaud Jerald s 123 metri, na stopničke pa sta stopila še Italijana Davide Carrera (121 m) in Antonio Mogavero (113 m).