22.19

ACH Volley Odbojkarska liga prvakov

Ponedeljek, 14. 1. 2013, 22.19

ACH v Stožicah brez moči, tesna zmaga Zenita

Odbojkarji ACH Volleyja so v torek na prvi tekmi "play offa" v Stožicah z 0:3 izgubili z znamenito italijansko ekipo Cuneo. Branilci naslova Zenit Kazan s 3:2 zmagali v Berlinu.

Po zmagi v končnici izenačenega prvega niza je Cuneo gladko dobil drugega in tudi v tretjem povedel z 8:1. Navidez neulovljivo prednost je ACH nadoknadil. Ljubljančani so nato vodili že z 21:17, a je bil Cuneo v nadaljevanju spet premočan nasprotnik.

Tekma v Stožicah še ni bila odločilna. Čez teden dni bo na sporedu še povratno srečanje. Če ACH v Italiji premaga Cuneo, bo v vsakem primeru, ne glede na dobljene in osvojene nize posamezne ekipe, odigran še "zlati niz".

V boj za tri vstopnice na zaključi turnir, ki ga bo v tej sezoni gostila Lokomotiva iz Novosibirska, se podaja še deset moštev. Trentino v prvi tekmi ni bil uspešen proti Dinamu iz Moskve. Macerata Alena Pajenka je v gosteh premagala poljske prvake. Branilec naslova, ruski Zenit pa je po hudem boju s 3:2 s težavo premagal nemške prvake Berlin.