Reli Dakar, 7. etapa

Na Dakarju zmagi za Peterhansla in Sunderlanda

Stephane Peterhansel | Stephane Peterhansel  je bil najboljši v sedmi etapi. | Foto Reuters

Stephane Peterhansel je bil najboljši v sedmi etapi.

Francoz Stephane Peterhansel (Mini) in Sam Sunderland (KTM) sta zmagovalca sedme etape relija Dakar, v okolici perujskega San Juana de Marcone so tekmovalci prevozili 387 kilometrov.

Peterhansel se je po slabši šesti etapi tokrat prebil pred vse tekmece, še najbližje sta mu prišla Španca Nani Roma in Carlos Sainz.

Skupno vodilni Katarec Nasser Al-Attiyah je bil četrti, Peugeotov voznik, Francoz Sebastian Loeb, pa ni bil zadovoljen, saj je po električni okvari zaostal več kot pol ure.

Trinajstkratni zmagovalec Dakarja Peterhansel je v nedeljo izgubil več kot 20 minut, a danes s povsem drugačno predstavo prišel do druge etapne zmage na letošnji preizkušnji.

Toyotin Al-Attiyah je zadržal zanesljivo vodstvo, ima 29:16 minute naskoka pred Peterhanslom in 37:59 pred Romo.

Že pred tem je Sunderland slavil med motociklisti, prehitel je Čilenca Joseja Ignacia Corneja Flormina (Honda) in Američana Rickyja Brabeca (Honda), ki je prevzel skupno vodstvo z današnjim tretjim mestom.