Ferrari Charles Leclerc Red Bull Mercedes VN Turčije Max Verstappen Lewis Hamilton Formula 1

VN Turčije, petkova treninga

Hamilton dvakrat najhitrejši, a vseeno v težavah

Lewis Hamilton Mercedes Carlos Sainz Ferrar | Lewis Hamilton in Carlos Sainz na treningu pred VN Turčije. | Foto Reuters

Lewis Hamilton in Carlos Sainz na treningu pred VN Turčije.

Veliko nagrado Turčije v Istanbulu je najbolje začel Lewis Hamilton, ki je bil najhitrejši na obeh petkovih prostih treningih. A nedeljsko dirko bo začel z 10 mest slabšega položaja, kot si ga bo pridirkal na sobotnih kvalifikacijah.

Lewis Hamilton
Sportal Svetovni prvak osupnil z drzno opravo. Ga sploh prepoznate? #video

Svetovni prvak Lewis Hamilton (Mercedes) je bil na dopoldanskem treningu na dirkališču v Istanbulu za 0,425 sekunde hitrejši od tekmeca v boju za naslov Maxa Verstappna (Red Bull). Tretji čas je dosegel voznik Ferrarija, Charles Leclerc

Sedemkratni svetovni prvak je bil najhitrejši tudi na popoldanskem treningu, ko pa je drugi čas odpeljal Leclerc (0,166 zaostanka), tretjega pa s skoraj pol sekunde zaostanka Valteri Bottas (Mercedes). Voznika tokrat pretežno belega Red Bulla, Sergio Perez in Verstappen sta z dobre pol sekunde zaostanka končala na četrtem oziroma petem mestu.

Max Verstappen. | Foto: Reuters Max Verstappen. Foto: Reuters VN Turčije je podobno kot lani tudi letos nadomestna dirka v prvenstvu zaradi pandemije. Odpadla je namreč VN Japonske. Red Bull je v čast svojega motornega partnerja Honde nameraval za dirko na Japonskem obarvati dirkalnik v belo in je torej zdaj to storil za dirko v Istanbulu.

Hamilton v Turčiji z menjavo motorja

Lewis Hamilton na veliki nagradi Turčije tekmuje z zamenjanim delom motorja. Zato bo moral dirkač Mercedesa na dirki štartati s kazenskim pribitkom desetih mest, ker je presegel dovoljeno število treh menjav motorja na sezono.

Pred zadnjimi sedmimi dirkami sezone najboljše dva v prvenstvu, Hamiltona in Verstappna, ločita le dve točki. Odkar je v prvenstvu 16 dirk in več je bila po 15-ih dirkah doslej samo enkrat manjša razlika - leta 1994 točka med Schumacherjem in Hillom.

Kazen desetih mest za Hamiltona pomeni, da ima Verstappen v nedeljo izvrstno priložnost, da znova povede v skupnem seštevku. Je pa res, da je podobna kazen na prejšnji dirki doletela Nizozemca, a se je z zadnjega prebil na drugo mesto.