Petek, 30. 8. 2024, 9.30

Velik uspeh

Tom Teršek do naslova mladinskega svetovnega prvaka

Tom Teršek | Foto Peter Kastelic/AZS

Atlet Tom Teršek je na mladinskem svetovnem prvenstvu v Limi prav z zadnjim metom potrdil vlogo prvega favorita in osvojil zlato v metu kopja, poročajo slovenski mediji. Za zlato je 17-letni Kranjčan vrgel 76,81 metra in se s tretjega mesta povzpel na vrh. Andraž Rajher je bil osmi v metu kladiva.

Slovenska atletika je na tovrstni uspeh čakala kar 30 let. Pred Terškom je naslov mladinskega svetovnega prvaka doslej edini davnega leta 1994 v Lizboni osvojil Celjan Gregor Cankar (takrat 804 centimetrov) v skoku v daljino.

Teršek je bil veliki favorit MSP, saj je edini med mladinci letos vrgel kopje čez 80 metrov. To mu je uspelo junija v Celju, ko je orodje zalučal 80,87 metra.

V kvalifikacijah je suvereno izpolnil normo 72,50 za finale, kjer pa se je zatikalo in šele z zadnjim metom se je slovenski tekmovalec prebil s tretjega na prvo mesto in predčasno poskrbel tudi za rojstnodnevno darilo – polnoletnost bo praznoval čez teden dni.

Teršek je v prvih treh serijah vrgel 69,47, 66,00 in 70,85 metra in bil četrti. V velikem finalu osmerice je kot četrtouvrščeni po polovici tekmovanja nadaljeval z 68,39, preden je v peti seriji vrgel kopje 73,41 metra in se povzpel v območje kolajn.