termometer

• Messenger
  • Messenger
40. tek na Šmarno goro

S Šmarno goro najhitreje opravila Eritrejec in Kenijka, najboljši Slovenec na 3. mestu #foto

1,34

termometer

tek na šmarno goro

Na Teku na Šmarno goro, ki je letos doživel jubilejno, 40. izvedbo, sta zmagala Eritrejec Petro Mamu (42:17) in Kenijka Lucy Wambui Murigi (50:55). Najboljši slovenski rezultat je s 3. mestom dosegel Timotej Bečan (43:19), Barbara Trunkelj (56:27) pa je bila s časom in 9. mestom najhitrejša med Slovenkami.

Teka na Šmarno goro, ki velja za finalno dejanje svetovnega pokala v gorskih tekih in pokala Slovenije, se je udeležilo 89 moških in 27 deklet.

Petro Mamu je na 40. izvedbi Teka na Šmarno goro najhitreje opravil z desetkilometrsko traso (42:17). Petro Mamu je na 40. izvedbi Teka na Šmarno goro najhitreje opravil z desetkilometrsko traso (42:17). Foto: Peter Kastelic

Zmaga v ženski konkurenci je po zaslugi Lucy Wambui Murigi (50:55) odpotovala v Kenijo. Zmaga v ženski konkurenci je po zaslugi Lucy Wambui Murigi (50:55) odpotovala v Kenijo. Foto: Peter Kastelic

Timotej Bečan je s časom 43:19 osvojil 3. mesto in prvo med slovenskimi tekači. Timotej Bečan je s časom 43:19 osvojil 3. mesto in prvo med slovenskimi tekači. Foto: Peter Kastelic

Barbara Trunkelj je na vrh Šmarne gore prek Grmade pritekla v 56 minutah in 27 sekundah, kar je zadostovalo za 9. mesto v ženski konkurenci in prvo med Slovenkami. Barbara Trunkelj je na vrh Šmarne gore prek Grmade pritekla v 56 minutah in 27 sekundah, kar je zadostovalo za 9. mesto v ženski konkurenci in prvo med Slovenkami. Foto: Peter Kastelic