Sobota, 28. 7. 2012, 23.01
9 let
Osovnikar končal poklicno športno pot

V njej je med drugim osvojil sedmo mesto na svetovnem prvenstvu leta 2007 v Osaki na Japonskem in bron na evropskem prvenstvu v Göteborgu (2006).
V Gorici so zmagali še slovenski atleti Matija Kranjc, ki je svojem v zadnjem nastopu pred olimpijskimi igrami kopje vrgel 76,41 m, Alja Sitar na 100 m (11,79) in Marko Macuh na 400 m ovire (52,27).
"Sam tek je bil kar soliden, le start bi bil lahko precej boljši. Psihična napetost po državnem prvenstvu v Kopru, kjer sem neuspešno lovil normo za OI, je popustila, kar se pozna na rezultatih. To je bil moj zadnji tek na poklicni atletski poti. Sedaj sledi dopust, od septembra naprej pa delo v zobozdravstveni ordinaciji. Potem pa bom videl, če bom še našel čas za atletiko. Upam da še, saj mi je še vedno v veliko veselje teči," je povedal Matic Osovnikar.