Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Torek,
25. 1. 2022,
17.27

Osveženo pred

2 leti, 11 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,96

26

Natisni članek

Natisni članek

Slovenija schengen Aleš Hojs Hrvaška obisk

Torek, 25. 1. 2022, 17.27

2 leti, 11 mesecev

Hojs s hrvaškim kolegom o vstopu Hrvaške v Schengen

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,96

26

Aleš Hojs | Slovenija po besedah ministra Aleša Hojsa podpira širitev schengenskega območja. | Foto STA

Slovenija po besedah ministra Aleša Hojsa podpira širitev schengenskega območja.

Foto: STA

Minister za notranje zadeve Aleš Hojs se je danes v Zagrebu sestal s hrvaškim kolegom Davorjem Božinovićem, s katerim sta govorila tudi o hrvaškem pridruževanju schengenskemu območju. Govorila sta še o dvostranskem sodelovanju med državama, so sporočili z notranjega ministrstva.

Ministra sta govorila o dosežkih slovenskega predsedovanja Svetu EU na področju notranjih zadev, pri čemer sta poudarila predvsem sklepe o pripravljenosti Hrvaške na vstop v schengen.

"Ponosen sem na to soglasno odločitev Sveta na zadnjem rednem srečanju notranjih ministrov EU med našim predsedovanjem. To je prvi formalni korak h končni odločitvi Sveta o širitvi schengenskega območja, kar je po mojem mnenju eden od glavnih dosežkov predsedovanja," je v izjavi po koncu srečanja dejal minister Hojs.

Slovenija podpira širitev schengenskega območja 

Slovenija po njegovih besedah podpira širitev schengenskega območja. "Ob tem moramo zagotoviti tudi visoko stopnjo varnosti za vse schengensko območje, zato pričakujemo, da bodo bodoče članice v vsakodnevni praksi v popolnosti izvajale naloge v skladu s schengenskim pravnim redom in nadzor na zunanjih mejah unije," je še poudaril.

Hojs in Božinović sta govorila tudi o dvostranskem sodelovanju med državama na področju notranjih zadev, predvsem pri preprečevanju nezakonitih migracij po zahodnobalkanski poti ob slovensko-hrvaški meji, so navedli na MNZ. Obenem sta se strinjala, da potrebujemo celovite in skupne rešitve na ravni EU pri migracijski in azilni politiki. Pri tem sta opozorila na pomen preprečevanja nezakonitega priseljevanja in učinkovitejše politike vračanja.

Istra Rovinj
Novice Hrvaški turizem v težavah: primanjkuje jim 35 tisoč delavcev
Ne spreglejte