Sreda, 11. 9. 2013, 14.29
8 let, 7 mesecev
Video: "Ne dovolimo, da rešujejo državo na ramenih najbolj revnih"
Ta je sicer po uveljavitvi varčevalnega zakona ostal le še tistim s pokojnino do 622 evrov.
Za DeSUS bi bila ukinitev letnega dodatka nesprejemljiva, je na novinarski konferenci po sestanku s predstavniki Zdusa dejal predsednik DeSUS in zunanji minister Karl Erjavec. Po njegovih besedah bi bilo 90 milijonov evrov, kolikor bi privarčevali s takšnim ukrepom, mogoče najti drugače, npr. s kriznim davkom.
Znotraj koalicije je ob tem vprašanju napetost, je povedal. A pri tem je spomnil na besede notranjega ministra in predsednika DL Gregorja Viranta, da prostor za kompromis obstaja. "Tako pričakujem, da bomo jutri, ko bo seja vlade, zbližali ta stališča," je ocenil.
Po besedah predsednice Zdusa Mateje Kožuh Novak je "neetično, da vlada razmišlja o rešitvi, ki bi obremenila najbolj revne prebivalce države. "Ne dovolimo, da rešujejo državo na ramenih najbolj revnih," je poudarila.
Pač pa vlado pozivajo, da razmisli o uvedbi kriznega davka. Tega bi plačevali vsi, vendar sorazmerno glede na dohodke, je dejala.
Zdus je svoje stališče povzel tudi v dopisih, ki jih je po novinarski konferenci poslal predsednici vlade Alenki Bratušek, ministrom in predsednikom strank.
Ostali so po njenih besedah "invalidi, otroci brez enega starša in delavci, ki so jih delodajalci nasilno spravljali v pokoj, da so si lahko razdelili njihove plače". Ukiniti letni dodatek ne bi bilo ne pošteno in ne humano, Kožuh Novakova še opozarja v dopisu Bratuškovi.