Sreda, 15. 1. 2014, 13.40
8 let, 7 mesecev
Mussomeli: Pri novonastalih strankah je zaznati jugonostalgijo
Dejal je, da je sicer res nenavadno, da postopek traja toliko časa, a Slovenija, kot je opozoril, ni edina država, ki čaka na novega veleposlanika. Odprtih mest je več, vse skupaj pa po njegovih besedah nima nič z velikostjo države ali njenim pomenom za ZDA.
Zdajšnja vlada je po njegovem mnenju v glavnem povzela program predhodne, dela pa bolje, kot je večina pričakovala, čeprav je za premierko velik izziv, da drži skupaj koalicijo strank, med katerimi so velike razlike. "Ta vlada dela sorazmerno dobro, ameriško vlado bi lahko veliko bolj kritiziral, pa nima težav s koalicijskimi partnerji," je dejal.
Glede novih strank na slovenskem političnem prizorišču je ocenil, da bolj kot naprej gledajo nazaj v preteklost in je pri njih zaznati določeno "jugonostalgijo".
Potrdil je, da obstaja zanimanje za Radensko, čeprav še nobeno podjetje ni stopilo v stik z veleposlaništvom. Domnevno naj bi se za Radensko zanimala Coca-Cola in še eno ameriško podjetje, katerega imena pa veleposlanik ni razkril.
Türk se mu sicer zdi dobro usposobljen kandidat za položaj in ima izkušnje v ZN, težava pa je, je poudaril, da deli slovensko družbo. Ironično, če ne bi bil predsednik, bi bil Türk idealen kandidat, je dejal Mussomeli, ki se boji, da bo to za Slovenijo "izgubljena priložnost".
Veleposlanik je še povedal, da tudi z zdajšnjo slovensko vlado, kot že s prejšnjima, potekajo pogovori o sprejemu ujetnikov iz Guantanama, ni pa to prva prioriteta, še zlasti, če bi to sprožilo nove notranjepolitične napetosti v Sloveniji. "Politična stabilnost v Sloveniji je pomembnejša," je dejal.