Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Torek,
1. 5. 2012,
9.01

Osveženo pred

8 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Torek, 1. 5. 2012, 9.01

8 let, 2 meseca

Slovenska tovorna vozila lani prepeljala manj blaga

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
S cestnimi tovornimi vozili, registriranimi v Sloveniji, je bilo lani prepeljanih skoraj 76 milijonov ton blaga in opravljenih 16.439 milijonov tonskih kilometrov.

V notranjem prevozu je bilo lani prepeljanega manj blaga, v mednarodnem prevozu pa več blaga kot v letu 2010.

Prepreljanih je bilo skoraj 53 milijonov ton blaga Lani je bilo v notranjem prevozu prepeljanih skoraj 53 milijonov ton blaga ali 70 odstotkov vsega blaga, pri tem pa opravljenih 2177 milijonov ali 13 odstotkov vseh tonskih kilometrov. V mednarodnem prevozu je bilo prepeljanih skoraj 23 milijonov ton blaga ali 30 odstotkov vsega blaga in opravljenih 14.262 milijonov tonskih kilometrov ali 87 odstotkov vseh tonskih kilometrov.

Tovorna vozila, registrirana v Sloveniji, ki prevažajo blago znotraj neke tuje države, so prepeljala skoraj enako količino blaga kot leta 2010. V enaki primerjavi so ostali skoraj na enaki ravni opravljeni tonski kilometri pri prevozu iz Slovenije v tujino in pri prevozu iz tujine v Slovenijo.

V notranjem prevozu so največ blaga prepeljali prekucniki Podatki kažejo, da so v letu 2011 največ blaga prepeljali tovornjaki z nosilnostjo nad 10 ton, njihova povprečna starost pa je bila od štiri do šest let. V notranjem prevozu so največ blaga prepeljali prekucniki. Med prepeljanim blagom je prevladovalo blago v razsutem stanju, in sicer rude in kamnine. V mednarodnem prevozu so največ blaga prepeljali odprti kesoni s ponjavo.

Največ blaga je bilo prepeljanega iz Slovenije v Italijo in obratno Lani so slovenska tovorna vozila v mednarodnem prevozu največ blaga prepeljala iz Slovenije v Italijo (32 odstotkov) in Nemčijo (15 odstotkov), v Slovenijo pa iz Italije (32 odstotkov) in Avstrije (19 odstotkov).

Največ blaga, prepeljanega iz tujine v Slovenijo, je bilo razloženega v osrednjeslovenski in podravski statistični regiji. Tudi v notranjem prevozu je bilo največ blaga prepeljanega med osrednjeslovensko in podravsko statistično regijo.

Ne spreglejte