O tem je prepričana prisilna upraviteljica SCT Marija Magdalena Šantl, ko odgovarja na zahtevo petih zaposlenih iz SCT, naj jo sodišče razreši, še vedno pa ni znanega nič o skrivnostnem partnerju.
Zamenjavo prisilne upraviteljice zahtevajo nekateri še zaposleni, ker SCT omogoča zavajanje upnikov in zavlačevanje postopka. SCT je namreč v prvih štirih mesecih tega leta pridelal skoraj 12 milijonov evrov izgube, počasi se namreč unovčujejo bančne garancije, približno 80 odstotkov delavcev je že dober mesec na čakanju, zaposleni pa letos niso prejeli niti ene plače. Zato menijo, da prisilna upraviteljica krši svoje obveznosti v postopku, ko dopušča ravnanje dolžnika – SCT v nasprotju z veljavno "insolvenčno zakonodajo". Kot je znano, je SCT po smešno nizkih cenah ponudil v odkup računalniško opremo in mobilnike, ponudbo, ki je bila ovrednotena na okoli 400 tisoč evrov, pa je poslal 523 ljudem.
Nisem pravi naslov za očitke
Prisilna upraviteljica na očitke zaposlenih odgovarja, da je soglašala le s prodajo točno določenega premoženja, mobilnikov in računalnikov tistih delavcev, ki so dali odpoved in zapustili SCT. "Nisem pa podpisala nobenega aneksa! Za prodajo mora pridobiti soglasje sodišča in upniškega odbora dolžnik, ne pa jaz kot prisilna upraviteljica, zagotavlja Marija Magdalena Šantl. Jutri opoldne bodo na seji upniškega odbora člani najverjetneje razpravljali tudi o odgovornosti prisilne upraviteljice in zahtevi nezadovoljnih delavcev.
Če jutri ne bo dogovora o dokapitalizaciji, je konec
Medtem pa ni znanega nič novega o skrivnostnem strateškem partnerju, ki naj bi se prav tako razkril na jutrišnji seji upniškega odbora in za dokapitalizacijo SCT zagotovil vsaj 10 milijonov evrov. Prvi mož GH Holdinga Blaž Miklavčič – omenjeno družbo nekateri vidijo v vlogi strateškega partnerja – je za SiOL dejal: "To je pravljica!" Prokurist SCT Dušan Mes pa je povedal, da je, če jutri ne bo dogovora o dokapitalizaciji, kmalu pa svežega denarja, vsega konec.