Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
6. 12. 2013,
16.01

Osveženo pred

7 let, 10 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

SDH DeSUS

Petek, 6. 12. 2013, 16.01

7 let, 10 mesecev

Bratuškova in DeSUS vendarle uskladila predlog zakona o SDH

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Premierka Alenka Bratušek in DeSUS sta uspela uskladiti pripombe stranke z besedilom predloga zakona o Slovenskem državnem holdingu (SDH), sta Bratuškova in Karl Erjavec povedala po srečanju.

DeSUS je zahteval, da Kapitalska družba (Kad) ostane samostojna. Premierka naj bi bila usklajena s finančnim ministrom Urošem Čuferjem.

Kot je v izjavi novinarjem v Ljubljani povedal Erjavec, jih čaka le še monotehnično delo, torej tudi priprava dopolnil k spremembam zakona o SDH, ki jih bodo tako podprli tudi poslanci DeSUS.

Bratušek: Prodaja premoženja bo potekala usklajeno Minister Čufer je sicer danes ocenil, da bi podrli koncept zakona, če bi upoštevali vse pripombe DeSUS. A s tem, kar so danes uskladili, po trditvah Bratuškove koncepta zakona nikakor ne podirajo. Preden se je sestala z vrhom DeSUS, se je namreč, kot pojasnjuje, uskladila s Čuferjem.

Kot je povedala Bratuškova, bo prodaja premoženja, v skladu s strategijo, ki jo bo sprejel DZ, potekala usklajeno in Kad ne bo mogel odločati po svoje, prav tako bo glasovanje na skupščinah med Kadom in SDH usklajeno. Ostale vidika upravljanja naj bi Kad izvajal samostojno.

To pomeni, da bo imel Kad tudi svojo upravo, tako kot je to urejeno po obstoječem zakonu o SDH. Če bo samostojna pravna oseba, je logično tudi to, da ima svojo upravo, je dejala premierka.

Tudi sestava nadzornega sveta SDH bo ostala takšna, kot je v obstoječem zakonu. V osnovnem predlogu sprememb so namreč predlagali nekoliko spremenjeno sestavo nadzornega sveta. A tudi tako, kot je v obstoječem zakonu, je po besedah premierke v redu.

Če bi bila v začetku tedna v Sloveniji, je prepričana, da bi predlog zakona o SDH z najmanjšo koalicijsko partnerico uskladili že pred potrditvijo slednjega na vladi. "A pomembno je, da smo tudi to, kot vse ostale stvari doslej, v koaliciji uskladili," je dejala Bratuškova.

S predlogom zakona o SDH nezadovoljni tudi sindikati Predlog zakona o Slovenskem državnem holdingu (SDH) ne jezi samo stranke DeSUS, temveč tudi del socialnih partnerjev. Razočarani so predvsem sindikati, saj med drugim ni bila uslišana njihova zahteva o vzpostavitvi demografskega sklada. Za delodajalce pa je predlog sprejemljiv, a zahtevajo spremembe zakona o dostopu do informacij javnega značaja.

V Zvezi svobodnih sindikatov Slovenije (ZSSS) priznavajo, da v četrtek na vladi sprejet predlog zakona o SDH upošteva njihovo željo o vzpostavitvi ekonomsko-socialnega strokovnega odbora, ki bo posvetovalno telo uprave holdinga in v katerem bo sedelo sedem predstavnikov reprezentativnih sindikatov.

Ne spreglejte