Ponedeljek, 1. 2. 2016, 19.12
7 let, 9 mesecev
Zapletel sem se s sodelavko. Kaj pa zdaj?
Dejstvo je, da se zaposleni družijo med seboj in razmeroma več časa prebijejo skupaj, vzrok za vse pogostejše ljubezenske afere med sodelavci navaja psihoterapevtka Veronika Podgoršek. Po njenih besedah se hitro zgodi, da imamo nerazrešene težave doma, o njih pa se pogovarjamo s sodelavcem oziroma sodelavko. "Pogovor je tisti, ki te pripelje do tega, da si slišan in posledično razumljen. Ko si razumljen, dobiš tudi občutek ljubljenosti. Človek to potrebuje. Vedno je in bo hrepenel po tem, da je sprejet, ljubljen, razumljen. Iz tega pa se potem zelo hitro razvijejo čustva," dodaja.
Kaj pa, ko se razmerje že razvije, pa ste spoznali, da to ni najbolje? Je edina rešitev drugo delovno mesto ali lahko to rešimo s pogovorom? Naša sogovornica meni, da je tudi pogovor opcija, seveda pa je odvisno od primera do primera. "Težava največkrat nastopi tam, kjer so želje različne: če nekdo na primer razmerja ne bi prekinil, nekdo pa bi ga. Takrat vedno pride do katastrofe," poudarja Podgorškova.
Če pa se na delovnem mestu zapletemo s sodelavcem ali sodelavko in smo samski, tega ni dobro skrivati. "Nekaj časa lahko to skrivamo, ampak kmalu nekdo to opazi," pove naša sogovornica in svetuje, da tega sicer ni treba obešati na veliki zvon, a tudi skrivanje lahko včasih naredi več škode kot koristi. "Ker potem bodo rekli, da sta se skrivala, manipulirala, lagala …"
Pri tem pa pomembno vlogo igra tudi delovno okolje. V nekaterih podjetjih imajo namreč pogodbe, s katerimi skušajo nadzirati oziroma preprečiti razmerja med delavci. "Ampak ljubezni, če se že zgodi in si je dva želita, ne more preprečiti niti živi bog," dodaja Podgorškova.