Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
28. 4. 2014,
11.37

Osveženo pred

9 let, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 28. 4. 2014, 11.37

9 let, 8 mesecev

Xbox One še vedno zaostaja za PS4

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Vse odkar se je 2013 začela nova bitka za prestol v svetu igralnih konzol, je Sonyjev Playstation 4 v stalni prodajni prednosti. Tudi ekskluzivne igre Microsoftu niso prinesle želenih rezultatov.

Veliko hrupa za nič Marca 2014 je trg videoiger ugledala prva – vsaj v teoriji – mega uspešnica na Microsoftovi konzoli prihodnje generacije Xbox One, Titanfall. Igra, ki jo je razvil studio Respawn Entertainment, avtor sila uspešne serije Call of Duty, naj bi zanimanje, predvsem pa razpoložljiva sredstva ljubiteljev videoiger, preusmerila k Microsoftu. A prodajni rezultati kažejo, da načrtovana taktika ni ravno uspela.

Sony še vedno vodi Sonyjeva konzola, ki je strojno gledano praktično identična Microsoftovi, se že od konca leta 2013, ko sta obe prišli na trg, prodaja bolje. V zadnjih treh mesecih je razmerje prodanih naprav 2 : 1 v korist Sonyja, kar pomeni, da se za vsak Xbox One prodata v povprečju dva Playstationa 4. Skupna prodaja do konca marca 2014 znaša prek sedem milijonov za Sony ter okoli pet za Microsoft. Trend se kljub trudu velikana iz Redmonda nadaljuje.

Veliki hiti ob koncu letošnjega leta Pri Microsoftu so pred kratkim napovedali, da bodo za drugo četrtletje celo zmanjšali proizvodnjo, kar nakazuje stopnjo nezaupanja v hitro spremembo trenda. To pomeni, da bo pozornost usmerjena v (ekskluzivno) vsebino, ki jo bodo uporabniki Xbox Ona deležni v drugi polovici letošnjega leta. Kaj lahko pričakujemo, bo znano na junijskem sejmu E3, ki je osrednji dogodek te industrije in vedno postreže z novimi igrami in vsebinami na vseh platformah.

Malo, a pomembno Glede na delež prihodkovnega kolača, ki ga predstavlja strojna oprema v okviru Microsoftovega poslovanja, rezultati Xboxa niso bili nikoli glavna skrb deležnikov in investitorjev. Ta je namreč zgolj okoli deset odstotkov. Vseeno ni dvoma o tem, da si Microsoft želi vsaj podoben uspeh s konzolo Xbox One, kot ga je dosegel s predhodno generacijo Xbox 360 in omrežjem Xbox Live. Za to je očitno pripravljen storiti vse – tudi vložiti v razvoj lastne serije iz sveta igre Halo, ki jo bo zrežiral nihče drug kot Steven Spielberg.

Ne spreglejte