Visoki uradnik kitajskega računalniškega proizvajalca je zanikal govorice, da bi se zanimali za kanadsko podjetje Research in Motion, ki proizvaja naprave Blackberry.
Nekoč zgodba o uspehu, vsaj z druge strani atlantske luže, kanadsko podjetje Research in Motion, skrajšano RIM, je sredi zelo pomembnega in občutljivega obdobja, ko bo moralo kmalu postati jasno, ali bodo preživeli ali odšli v zgodovino. Njihove naprave Blackberry so nekoliko zaspale na lovorikah, kar je neizprosni trg nemudoma kaznoval s slabšimi rezultati – v zadnjem četrtletju so prodali 7,7 milijona naprav ali 38 odstotkov manj kot v istem obdobju leta 2011. Padec je še toliko bolj boleč, ker se je v istem obdobju skupna prodaja pametnih telefonov na svetovnih trgih podvojila.
Veliki padec prodaje kljub podvojitvi trga
Za Kanadčane v težavah se je prodaja ponujala kot vedno bolj smiselna možnost, a vse je ostajalo na ravni govoric. Kot kandidat za nakup se je poleg Microsofta in Amazona neuradno omenjal tudi kitajski Lenovo, a je njihov glavni finančnik Wong Wai Ming, ki je to možnost sprva posredno nakazal v pogovoru za Bloomberg, po navedbah kitajskih medijev to pozneje zanikal. Kot so zapisali, se je Ming v pogovoru za Bloomberg "zgolj dotaknil Lenovove investicijske strategije v splošnem".
Dan D: sreda
Odločilen mejnik za Research in Motion bo prav ta sreda, ko bodo v New Yorku predstavili svoj novi operacijski sistem Blackberry 10 in na njem temelječe nove naprave - med njimi bodo prvič tudi tablice. Analitiki že dalj časa napovedujejo, da bi uspeh te novosti pomenil preživetje, neuspeh pa bi bila dokončna vstopnica za pot, od koder ni vrnitve.