Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sreda,
18. 4. 2012,
12.11

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Sreda, 18. 4. 2012, 12.11

9 let, 2 meseca

Kar 130 milijonov evrov v naložbe

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Skupina Telekom bo letos za naložbe in nove storitve namenila 30 odstotkov več kot lani, samo Telekom kar 85 milijonov.

Razvoj trga in vse bolj neizprosen konkurenčni boj operaterje sili v nenehno posodabljanje omrežij in ponujanje novih storitev. Zato bo Skupina Telekom Slovenije letos za naložbe (posodobitev omrežij in razvoj novih storitev) namenila kar 30 odstotkov več sredstev kot lani oziroma 130 milijonov evrov. Za enak znesek je podjetje znižalo tudi zadolženost.

Vehovar: Nič ne zaostajamo za najrazvitejšimi v Evropi! Telekom Slovenije se po svoji tehnološki razvitosti, zanesljivosti in kakovosti storitev lahko primerja z najrazvitejšimi operaterji v Evropi, medtem ko je pri nas zagotovo najcelovitejši ponudnik mobilnih in fiksnih storitev, skratka konvergenčnih storitev in omrežij, je prepričan podpredsednik uprave Telekoma Zoran Vehovar. Razumljivo prihodki iz klasičnih telefonskih storitev usihajo in bodo še usihali, tehnološki razvoj pa zato zahteva nove naložbe za razvoj novih tehnologij in storitev, ki so na voljo uporabnikom.

Za uresničevanje ciljev iz Digitalne agende je nujna nacionalna strategija Do leta 2013 naj bi v skladu z Digitalno agendo, ki jo je sprejela Evropska unija, imeli vsi znotraj Evropske unije možnost osnovnega širokopasovnega dostopa, do leta 2020 pa naj bi imeli vsi dostop do interneta s hitrostjo 30 Mbit/s in več, najmanj 50 odstotkov gospodinjstev pa internetne povezave s hitrostjo nad 100 Mbit/s. Takšni so cilji, ki si jih je zastavil Bruselj.

"Za Slovenijo, ki je razen v nekaterih mestih in večjih strnjenih naseljih redko poseljena, bo doseganje teh ciljev izjemno velik izziv, še posebej ker dosedanji način sofinanciranja gradnje odprtih širokopasovnih omrežij ni dal želenih rezultatov," meni Zoran Vehovar. Za povrh pa je taka graditev priključkov ni optimalna in je draga. Če Slovenija res želi uresničiti zastavljene cilje, bo nujno potrebno najprej sprejeti ustrezno nacionalno strategijo. Pri sredstvih pa v Telekomu Slovenije računajo tudi na soinvestiranje s pomočjo evropskih sredstev.

Ne spreglejte