Sreda, 24. 10. 2012, 19.56
8 let, 8 mesecev
Amplio: Štajerca, ki bosta z Dimension Empires osvojila svet
Dvojec se je spoznal že leta 2005 med delom za podjetje SRC, Amplio pa kot družba z omejeno odgovornostjo obstaja že dobra tri leta. Kot podizvajalca sta Janez in Igor pod streho spravila marsikateri projekt IT, tudi izpopolnjevanje SiOL-ovega IO, trenutno pa poleg udeležbe v TSstartupu oblikujeta orodje za arhiviranje diplomskih, magistrskih in doktorskih listin, ki nastajajo na območju držav Balkana (Srbije, Makedonije, Črne gore in drugih). Že dobro leto pred pristopom k TSstartupu je Amplio prejel nekaj naročil za izdelavo zabavnih mobilnih aplikacij – ni šlo za igre, temveč interaktivne spremljevalce v slogu priljubljenega Talking Toma in pripomočke za beleženje statistik športnih in telesnih aktivnosti nosilca mobilnega telefona.
Igor in Janez sta skovala tudi odličen snemalnik zvoka VoiceTask, ki zmore posneto pošiljati na elektronske naslove, na voljo pa je v Androidovi knjižici aplikacij Google Play. VoiceTask je bil na spletni strani AndBot sicer izglasovan za najboljši snemalnik zvoka za platformo Android.
Dimension Empires bo namreč večigralsko zavzemanje ozemelj v realnem svetu, igralec pa bo svoje province širil kar iz domačega naslanjača. O obširnosti projekta govori podatek, da si bo celotno zemeljsko oblo teoretično lastil en vojskovodja, a bodo v primeru navala igralcev na voljo vzporedni svetovi na drugih časovnih premicah.
Način zavzemanja ozemelj bo klasično strateški, po besedah razvijalcev skoraj warcraftovski: po karti bomo pošiljali koloniste, gradili bazo in urili vojake, ki jih bo mogoče uporabiti za manj miroljubno prisvajanje deželic.
Predvidoma v dveh ali treh tednih bo uporabnikom pametnih mobilnih telefonov na platformah Android (vsaj 2.3.3.) in iOS za preizkus že na voljo testna, alfa različica Dimension Empires, idejna očeta pa pred nadaljnjimi posegi v igralno mehaniko upata na čim več konstruktivnih kritik. Le tako lahko namreč zagotovita primeren nivo spoliranosti, da se DE ne bo izgubila v poplavi androidnega programja.
TSstartup je bil po besedah članov Amplia tako ena od redkih možnosti, ki jih v Sloveniji te dni dobijo razvijalci mobilne programske opreme – veliko jih je zaradi manjka pokroviteljstva s svojimi zamislimi namreč že prebegnilo v tujino, kjer so pogoji za neodvisne programerje ta hip boljši.