termometer

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.
termometer
Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.
termometer
Družbeno omrežje Facebook je v petek le nekaj deset minut po začetku terorističnega napada v Parizu omogočilo funkcijo Safety Check. Z njo so lahko uporabniki, ki so bili takrat v francoski prestolnici, sorodnikom in prijateljem sporočili, da je z njimi vse v redu. To možnost je uporabilo več kot 4,1 milijona uporabnikov.
Safety Check, ki ga je Facebook predstavil pred približno enim letom, je bil do prejšnjega tedna aktiviran petkrat, vsakič v primeru naravnih nesreč. Ena od njih je bil, na primer, aprilski potres v Nepalu. Pariški teroristični napad je bil prvi primer uporabe funkcije Safety Check ob tragediji, ki jo je zakrivil človek.
Mnogi so se spraševali tudi, zakaj Facebook, ki z dobro milijardo dnevno aktivnih uporabnikov velja za najbolj globalno družbeno omrežje, funkcije Safety Check ni omogočil tudi uporabnikom v Bejrutu. "Facebook nam tega ni omogočil, zato je tole moj osebni Safety Check: da, preživel sem teroristični napad v Bejrutu," je v objavi na svojem blogu zapisal libanonski zdravnik Elie Fares.
Komentarji
Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.
Ali želite prijaviti neprimeren komentar moderatorju?
Uspešno ste prijavili komentar.
Komentar je že prijavljen.