Olje šentjanževke in aloe vera delujeta protivnetno in zmanjšujeta otekanje žuljev, medtem ko jabolčni kis preprečuje okužbe in se lahko uporablja kot kopel.
Žulji so nepogrešljivi spremljevalci vročih poletnih dni in sandalov. Kot izjemno učinkovita pomoč pri žuljih so se izkazali kar domači pripravki, ki so vedno pri roki in nimajo stranskih učinkov.
Aloe vera
Aloe vera deluje protinvetno in odpravlja rdečico in otekline. Postopek ponavljajte vsak dan, dokler se žulj ne zaceli.
Jabolčni kis
Jabolčni kis ima antibakterijske lastnosti in preprečuje okužbe. Najbolje ga je nekaj kapljic dati na vato in z njo očistiti žulj ali ga uporabiti v kopeli z vodo.
Črni in zeleni čaj
Črni in zeleni čaj prav tako delujeta protivnetno in pomirjata otekline. Najbolje je ohlajene čajne vrečke dati na žulj in pustiti delovati 10 minut. Postopek ponovite od trikrat do štirikrat dnevno.
Šentjanževka
Šentjanževka deluje antibakterijsko in protivnetno ter pomaga pri hitrejši regeneraciji kože. To je odlično zdravilo za žulje. Dovolj je, če si jo nanesete na kožo, povijete z povojem in tako pustite čez noč. Oteklina se bo umirila in mehurji bodo izginili. Postopek je treba ponavljati nekaj dni.
Kamilica
Pripravite si obkladke ali kopel s kamiličnim čajem, ki pomirja vnetja.
Ognjič
Odlično sredstvo za zdravljenje žuljev sta tudi ognjičevo mazilo in olje. Ognjič namreč deluje proti številnim mikrobom in preprečuje razvoj glivic, deluje antiseptično.
Česen ali sliva
Pater Simon Ašič v boju proti žuljem priporoča preprost domač recept s česnom, ki je znan kot najboljši naravni antibiotik. Pretlačeno glavico česna dajte na žulj zjutraj in zvečer štiri dni zaporedoma. Pater svetuje tudi uporabo suhe slive, ki jo razpolovite, nanjo kanete nekaj kapljic soka iz bršljanovega lista in pripravek nanesete na žulj ter pustite delovati čez noč.