Torek, 1. 4. 2014, 20.05
8 let, 7 mesecev
Dekleta, ne pozabite na trening z utežmi (video)
Na žalost je med dekleti pogosto prepričanje oziroma strah, da bo njihovo telo po nekaj treningih z utežmi delovalo pretirano mišičasto. Miha Geršič, ki nas skozi videovodnike vodi do popolne postave, meni, da je takšno razmišljanje popolnoma napačno in da je kakršenkoli strah odveč. Hormonsko ravnovesje pri ženskah namreč ni naklonjeno pridobivanju večjega deleža mišične mase. Trening z utežmi bo le pozitivno vplival na vaše telo in počutje.
Dekleta si po večini želimo lepo izoblikovanih in čvrstih mišic nog, zadnjice in trebuha. Prav trening z utežmi bo izpolnil te želje. Telo se namreč na trening z dodatno težo prilagodi tako, da nekoliko spremeni strukturo mišičnih vlaken in posledice so jasne: čvrstost.
Med vadbo se sprošča hormon sreče
Razlog številka dve se skriva v počutju. Med vadbo se v organizmu sprošča hormon endorfin, ki ga poznamo tudi kot hormon sreče. Verjetno ste že slišali za koga, ki je po vadbi omenil, kako dobro se počuti, čeprav je bil trening zelo naporen. Razlaga za tako počutje je pravilna izbira aktivnosti.
Hitrejša presnova
Pozitivna lastnost treninga z utežmi ni samo lepše izoblikovano telo, ampak tudi hitrejša presnova. Zakaj? Mišice so eden od glavnih porabnikov energije v našem telesu. To pomeni, da s povečanjem deleža mišične mase naš organizem že v mirovanju porabi več kalorij.
Nižji holesterol in uravnan krvni tlak
Raziskave so pokazale, da oblika treninga z utežmi pozitivno vpliva tako na znižanje ravni slabega holesterola v organizmu kot tudi na uravnavanje krvnega tlaka.
Kalorije porabljamo tudi po vadbi
Anaerobna vadba izredno učinkovito vpliva na izgubo odvečnih maščobnih oblog. To pa zato, ker se kalorije porabljajo tudi po aktivnosti, ne samo med vadbo.
Miha Geršič za konec svetuje, da trening z utežmi čim prej uvrstimo na svoj urnik vadbe ter ga kombiniramo s kakšno drugo priljubljeno športno aktivnostjo. Kombinacija različnih vadb bo tista, ki bo poskrbela za sanjski rezultat.