Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Četrtek,
22. 4. 2010,
17.37

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 22. 4. 2010, 17.37

9 let, 2 meseca

Navdušeni nad predstavo Pes, pizda in peder

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Pod režisersko taktirko Primoža Ekarta so v MGL krstno uprizorili besedilo Gregorja Fona z naslovom Pes, pizda in peder, ki je bilo na 38. Tednu slovenske drame 2008 nominirano za Grumovo nagrado.

V predstavi, kjer spremljamo srečanje treh starih prijateljev, igrajo Sebastijan Cavazza, Gašper Tič, Gregor Gruden in Petra Veber Rojnik. Prepita noč razveže jezik in sproža besedne dvoboje, ki pripeljejo do spoznanja, da je njihovo življenje kljub fizični distanci zadnjih let še kako prepleteno.

Navdušenje nad igralsko zasedbo in uprizoritvijo je bilo veliko, po premieri pa se je prijetno druženje seveda nadaljevalo. Velik objem in poljub si je od svoje Ive zaslužil režiser Primož Ekart, igralcem in režiserju pa so čestitali tudi Ciril Zlobec, zakonca Janez in Nevenka Pergar, Nataša Tič Ralijan in mnogi drugi.

Ne spreglejte