Četrtek, 30. 6. 2011, 11.41
9 let, 1 mesec
Na dopust s homeopatsko lekarno

Zdravi po principu podobnosti (podobno s podobnim) in s posebnimi naravnimi pripravki, ki nimajo stranskih učinkov, spodbujajo pa obrambne mehanizme telesa in njegov imunski sistem. V Sloveniji so od maja nekatera homeopatska zdravila dostopna le v nekaterih lekarnah. Lekarne po 12. juliju ponujajo brezplačno svetovanje o homeopatskih zdravilih, do takrat pa si lahko z našo pomočjo sestavite svojo homeopatsko lekarno. Nekatera zdravila so že dostopna pri nas, druga na Hrvaškem, v Italiji ali v Avstriji. Ob nakupu homeopatskih zdravil se v lekarni dobro pozanimajte o njihovem delovanju, saj si sami težko določite količino, ki jo je treba uživati, da bi dosegli zaželene rezultate. Če vas dopolnilno zdravljenje s homeopatskimi zdravili zanima tudi med letom, si omislite osebnega homeopata, ki bo vaš potek zdravljenja pravilno usmerjal.
Premagovanje slabosti:
- Najbolj razširjen je pripravek Cocculus (C7), priporoča se ljudem, ki jim vožnja z avtom ali jadrnico greni življenje do te mere, da ne morejo ne gledati ne stati kaj šele okušati hrane. Tabacum (C7) prav tako lajša potovalne tegobe in slabosti, pri vožnji z letalom pa si lahko pomagate z Boraxom, ki pomaga pri simptomih strahu, ali s pripravkom Rhus Toxicodendron (C7), ki pomaga pri slabosti, bruhanju, glavobolu in pomanjkanju apetita.
Piki žuželk in vbodi drugi živali:
- Če je mesto vboda toplo, rdeče in vam prija hladna obloga, vzemite Apis Mellifica (C7), če je modrikasto in hladno pa Ledum Palustre (C7). Calendula (gel, krema) deluje protivnetno, Apis Mellifica pa lahko uporabljate tudi po depilaciji. - Kdor je stopil na morskega ježka, naj vzame Siliceo (C7) trikrat dnevno, da bodo iglice lažje odstranjene, vendar ne v primeru srčnega vzpodbujevalca!
Pomembno je, da veste, da si s homeopatijo lahko zelo uspešno pomagate, vendar pri hudih simptomih in težavah najprej poiščite ustrezno strokovno, torej zdravniško pomoč.