Sreda, 13. 4. 2011, 13.19
9 let
Pomlajevalni učinki botoksa
Kako poteka tovrstni poseg in kakšni so morebitni stranski učinki? Botoks ali Dysport je le tržno ime za nevrotoksin botulin, ki ga proizvaja bakterija clostridum botulinum. Je najbolj strupena naravna substanca na svetu, ki se jo v izjemno majhnih odmerkih uporablja za zdravljenje mišičnih krčev ali v kozmetične namene, za glajenje gubic obraza in vratu ter tudi za privzdigovanje obrvi. Zato velja opozorilo, da se na poseg odpravite le k priznanemu strokovnjaku! Botoks deluje tako, da začasno oslabi mišice in s tem preprečuje gube, ki so posledica delovanja teh mišic.
Kako se izvaja:
Botoks se vbrizga pod kožo s pomočjo injekcij. Postopek se izvede sorazmerno hitro (približno 15 minut), je praktično neboleč in zanj ni potrebna hospitalizacija. Deluje samo na tiste mišice, v katere ga vbrizgajo, druge mišice pa delujejo kot ponavadi.
Čas okrevanja: Pacient gre lahko takoj po končanem postopku domov. Koliko časa drži:Po približno štirih mesecih učinek botoksa popusti in postopek je treba ponoviti. Možne negativne posledice:Stranski učinki so redki, lahko pa se pojavijo v obliki modric, oteklin, otopelosti, trzanja mišic, glavobolov ali povešene veke (ene ali obeh). Prepovedana je masaža obraza vsaj 14 dni. Cena:Cene v Sloveniji se gibljejo od 150 do 400 evrov.