Prvo večerno modno revijo četrtega Philips Fashion Weeka bo podpisalo pet uveljavljenih oblikovalcev. Poglejmo, katerih.
Na četrtem tednu mode med 8. in 10. aprilom bodo slovenski modni oblikovalci ter študentje oblikovanja tekstilij in oblačil z ljubljanskega NTF-ja na modni brvi Kina Šiška predstavili trende za letošnjo jesen in zimo.
Modno brv bodo na ponedeljkovi reviji odprle kreacije domačih znamk Miro Mišljen, Sofia Nogard, Tanja Zorn, Niti Niti in Alice Bossman.
Miro Mišljen
Kontroverzni modni oblikovalec, ki zadnje čase ustvarja tudi v tujini, z vsako novo kolekcijo šokira, čeprav, kot pravi sam, to ni njegov namen. Na zadnjem, tretjem tednu mode je Miro presenetil z Lunaparkom, igrivo kolekcijo, ki so jo manekeni predstavili z barvitimi klovnskimi lasuljami.
Sofia Nogard
Sofia Nogard so Maja Jerman, Mija Curk in Boštjan Mljač. Zanimata jih domača kultura in kulturna dediščina, preoblikovana v sodoben konglomerat oblik, barv in vzorcev oblačil in dodatkov. Najraje ustvarjajo iz naravnih materialov, ki pa jim dodajo nove, sodobne, tehnološko napredne materiale. Začetki njihovega skupnega ustvarjanja segajo v leto 2006, ko je najprej zaživela znamka NOGARD , pod katero so izdelovali samo oblačila, pozneje, leta 2009, se jim je pridružila še znamka SOFIA (usnjeni dodatki in torbice) in obe imeni so združili pod eno znamko – SOFIA NOGARD . Danes znamka zajema ženska oblačila in dodatke v obliki kolekcij, po naročilu pa delajo moška in otroška oblačila ter dodatke.
Tanja Zorn Grželj
Tanja Zorn Grželj je svobodna ustvarjalka, ki dela na področju modnega, tekstilnega in unikatnega oblikovanja ter gledališke kostumografije. Tanjin navdih prihaja iz občutenj, ki jih sprožajo ljudje.
Simona Muc – Niti Niti
Velika ljubezen Simone Muc, ki je po izobrazbi sicer arhitektka in komunikologinja, so pletenine. Plesti se je naučila že v otroštvu, v ljubljanskem starem mestnem jedru pa je odprla galerijo volne Niti Niti. Vsak kos znamke Niti Niti, pod katero ustvarja Simona, je unikaten in pleten na roke, priprave in izdelava so zato dolgotrajne in zapletene. Navdih pa prihaja od vsepovsod, s sveta mode, s področja fotografije, filma, literature in iz vsakdanjega življenja.
Alice Bossman
Alice se je po končani gimnaziji preselila v Milano, kjer je študirala modno oblikovanje na priznani šoli IED. Leto pozneje se je preselila v London in študij končala na prestižni šoli Istituto Marangoni. Alice pravi, da je kolekcija, ki jo bo predstavila na prihajajočem Philips Fashion Weeku, nadaljevanje prejšnje – še naprej se igra z volumni in detajli, a je vpeljala tudi nekaj novosti, kot je igra z dekonstrukcijo in konstrukcijo samega oblačila. Navdih je tudi tokrat našla v arhitekturi in teksturi materialov.