Petek, 11. 4. 2014, 19.58
8 let, 9 mesecev
Vojna zvezd VII se vrača na planet Tatooine
Snemanje sedmega dela izredno priljubljene filmske franšize bo v severnoafriški državi Maroko, pokrajina bo služila kot ozadje za znameniti puščavski planet, na katerem na začetku četrtega dela, Novega upanja (Star Wars Episode IV: A New Hope), pristaneta droida C-3PO in R2-D2. Gre za isti planet, na katerem je Luke Skywalker odrasel skupaj s stricem Owenom in teto Beru, kjer se je postaral Obi-wan Kenobi, kjer je Qui-Gon Jinn našel Anakina Skywalkerja in kjer je Jabba the Hutt na ogled postavil Hana Sola, ujetega v karbonit.
Zdaj prihaja novica, da bo snemanje štiri tedne tudi v Abu Dhabiju, v mestu in njegovi okolici.
Za pokrajino izvirnega planeta Tatooine iz četrtega dela Vojne zvezd leta 1977 so uporabili Tunizijo, ki leži nekaj sto milj od Maroka. Vse območje je prekrito s puščavo in čeprav obstajajo zapuščena prizorišča, ki so jih uporabili za takratno snemanje, ustvarjalci sedmega dela Tunizije ne navajajo kot morebitne lokacije produkcije.
Tatooine velja za najpomembnejši planet v vesoljski sagi. Pojavil se je v vsakem filmskem delu, razen v peti epizodi, Imperij vrača udarec (The Empire Strikes Back). Tam sta odraščala dva najpomembnejša jedija, Anakin in Luke Skywalker. Ducat pomembnih dogodkov, ki so povezani z njunim življenjem, se je odvilo prav na tem planetu.
Kako bodo ustvarjalci najnovejšega filma ta planet vpletli v zgodbo, bomo videli decembra prihodnje leto, ko film doživi premiero.