4 leta, 10 mesecev

Matic Skube

Ponedeljek, 16. 3. 2015, 16.16

Včeraj do prvih vitranških točk, danes tik pod stopničkami

Slovenski alpski smučar Matic Skube je po prvih osvojenih vitranških točkah na domači tekmi svetovnega pokala alpskih smučarjev na finalni tekmi evropskega pokala v slalomu končal na četrtem mestu.

Na zadnji slalomski preizkušnji letošnjega evropskega pokala, ki jo je gostila Kranjska Gora, je nastopila osmerica slovenskih smučarjev. Matic Skube, imel je štartno številko 26, je s sedmim časom tako prve kot druge vožnje na koncu zasedel mesto tik pod stopničkami. Zmagal je Italijan Ricardo Tonetti, Avstrijec Michael Matt in Švicar Bernhard Niederberger sta si s petimi stotinkami zaostanka delila drugo mesto, Skube pa je za omenjenima tekmecema zaostal 15 stotink.

Miha Kürner je osvojil 14. mesto, Jakob Špik je bil 24., Žan Grošelj pa 25. Aljaž Dvornik je bil diskvalificiran po prvi vožnji, Miha Hrobat, Jan Kunc in Štefan Hadalin pa so odstopili v prvi vožnji.

Enaka proga kot na nedeljski tekmi

Čeprav gre za drugorazredno tekmovanje, so tekmovalci tekmovali na isti slalomski progi in z istega štarta kot v nedeljo njihovi kolegi iz prvorazrednega svetovnega pokala. Prva tri mesta v skupnem seštevku discipline pa reprezentancam, katerim pripadajo nosilci kolajn, prinesejo dodatno mesto na slalomskih tekmah za svetovni pokal.

Slalomski seštevek v prid Tonettiju

V slalomskem seštevku evropskega pokala je s kranjskogorsko zmago prvo mesto osvojil Tonetti, Britanec Dave Ryding je sezono končal na drugem mestu, Niderberger pa je bil tretji. Najboljši Slovenec je Skube na 27. mestu.