Miha Ličef Miha Šimenc Vili Črv Johannes Klaebo

Nedelja, 28. 1. 2024, 14.38

smučarski tek, goms, 20 k, prosta tehnika

Nova zmaga norveškega zvezdnika, Slovenci brez točk

Johannes Hosflot Klaebo | Johannes Hosflot Klaebo se veseli nove zmage. | Foto Guliverimage

Johannes Hosflot Klaebo se veseli nove zmage.

Norveški zvezdnik Johannes Hoesflot Klaebo je zmagovalec preizkušnje na 20 km s skupinskim startom v prosti tehniki. Na tekmi svetovnega pokala v švicarskem Gomsu je v ciljnem sprintu ugnal rojaka Simena Hegstada Krügerja. Tretje mesto je zasedel Francoz Jules Lapierre. Slovenci niso osvojili točk. Na startu so bili sicer trije slovenski tekači, najvišje pa je posegel Miha Šimenc, ki je bil 60. Za zmagovalcem je zaostal 3:23,1 minute. Miha Ličef je bil 65. (+3:51,7), Vili Črv pa 70. (+5:23,9).

Za Klaeba, ki je pritisnil na plin v zadnjih kilometrih in v ciljnem sprintu zanesljivo ugnal najbližjega rojaka, je bila to šesta zmaga v sezoni in druga v Gomsu, potem ko je bil v soboto najboljši v sprintu. To sezono v skupnem seštevku ne kroji več samega vrha, saj je zaradi bolezni izpustil novoletno turnejo Tour de Ski.

Krüger je za rojakom zaostal 0,7 sekunde, potem ko je v zadnjem delu preizkušnje edini sledil njegovemu ritmu. Tretji Lapierre je ciljno črto prečkal 12 sekund za zmagovalcem.

V skupnem seštevku je s četrtim mestom vodstvo povišal Norvežan Harald Oestberg Amundsen. Od Slovencev je točke doslej v sezoni osvojil le Miha Šimenc, in sicer 88. Danes je za eno točko, ki jo dobi 50. v cilju, zaostal slabo minuto.

Naslednja postaja svetovnega pokala bo kanadski Canmore, kjer bodo najboljši tekači in tekačice tekmovali med 9. in 13. februarjem.