SiolNET. Sportal Zimski športi
0,03

termometer

  • Messenger
  • Messenger

Slovenski deskarji v Blue Mountainu tudi v drugo brez presežkov

0,03

termometer

Tim Mastnak
Tim Mastnak je bil spet najboljši Slovenec, vendar s 16. mestom ne more biti zadovoljen niti on. Foto: Matic Ritonja/Sportida

Povprečna sezona slovenskih deskarjev, ki v njej še nimajo uvrstitve na stopničke, se je nadaljevala tudi v kanadskem Blue Mountainu. Potem ko se je na prvem paralelnem veleslalomu za svetovni pokal v izločilne boje uvrstil le Tim Mastnak, zasedel je sedmo mesto, je na drugi tekmi do četrtfinala prišla le Gloria Kotnik, na koncu je bila osma.

V kvalifikacijah zadnjega paralelnega je dosegla 11. čas, nato v osmini finala premagala drugouvrščeno v svetovnem pokalu, Švicarko Julie Zogg, v četrtfinalu pa morala priznati premoč Nemki Selini Jörg.

Fantje tokrat niso bili niti blizu uvrstitvi med najboljših 16. Žan Košir je bil 23., Mastnak 25., Rok Marguč pa se je moral zadovoljiti z 38. mestom.

Pri moških je zmagal Rus Dimitrij Loginov, drugo mesto je zasedel Nemec Stefan Baumeister, tretje pa Italijan Edwin Coratti, pri dekletih je bila še sedmič v sezoni najboljša Nemka Ramona Hofmeister, druga je bila Rusinja Sofija Nadrišina, tretja pa Jörgova.

Italijan Roland Fischnaller je dve tekmi pred koncem že postal skupni zmagovalec svetovnega pokala, hkrati pa je tudi dobitnik malega kristalnega globusa za zmago v razvrstitvi paralelnih veleslalomov - lani ga je osvojil Mastnak. Po številnih drugih mestih je to za Italijana prvi veliki kristalni globus v dolgi karieri.

Svoja prva globusa v karieri je pri ženskah osvojila tudi Hofmeistrova.

Do konca svetovnega pokala sta na sporedu še dva paralelna slaloma, in sicer v Livignu in Winterbergu.

Tim Mastnak Rogla Sportal Mastnak do četrtfinala v Blue Mountainu in razplet, kot ga še ni bilo

Izidi:

 1. Dimitrij Loginov (Rus)

 2. Stefan Baumeister (Nem)

 3. Edwin Coratti (Ita)

 4. Robert Burns (ZDA)

 5. Igor Slujev (Rus)

 6. Alexander Payer (Avt)

 7. Vic Wild (ZDA)

 8. Dimitrij Karlagačev (Rus)

...

23. Žan Košir (Slo)

25. Tim Mastnak (Slo)

38. Rok Marguč

 

Vrstni red v svetovnem pokalu:

 1. Roland Fischnaller (Ita)      6650

 2. Stefan Baumeister (Avt)       4165

 3. Dimitrij Loginov (Rus)        3832

 4. Andrej Soboljev (Rus)         3632

 5. Benjamin Karl (Avt)           3596

 6. Andreas Prommegger (Avt)      3580

...

16. Tim Mastnak (Slo)             1966

26. Žan Košir (Slo)                797

31. Rok Marguč (Slo)               637

71. Jernej Glavan (Slo)             33

 

Ženske:

 1. Ramona Hofmeister (Nem)

 2. Sofia Nadrišina (Rus)

 3. Selina Jrg (Nem)

 4. Sabine Schöffmann (Avt)

 5. Milena Bikova (Rus)

 6. Naiying Gong (Kit)

 7. Ladina Jenny (Švi)

 8. Gloria Kotnik (Slo)

 

Vrstni red v svetovnem pokalu:

 1. Ramona Hofmeister (Nem)      8260

 2. Julie Zogg (Švi)             5660

 3. Selina Jörg (Nem)            4930

 4. Ladina Jenny (Švi)           4570

 5. Daniela Ulbing (Avt)         3396

 6. Claudia Riegler (Avt)        3032

...

14. Gloria Kotnik (Slo)          2066

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

delitve: 1
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin