Norvežanu prvenec v Flachauu, Hadalin v finalu nazadoval

4

Sebastian Foss-Solevaag | Norvežan Sebastian Foss Solevaag je bil najboljši na nedeljskem slalomu. | Foto Reuters

Norvežan Sebastian Foss Solevaag je bil najboljši na nedeljskem slalomu.

Norvežan Sebastian Foss Solevaag je zmagovalec drugega slaloma v avstrijskem Flachauu. Norvežan, ki je vodil že po prvi vožnji, je z najhitrejšo vožnjo tudi v finalu prišel do prve zmage za svetovni pokal. Drugo mesto je zasedel Avstrijec Marco Schwarz, tretji je bil Francoz Alexis Pinturault. Štefan Hadalin je bil po prvem teku z majhnim zaostankom na 16. mestu, v finalu pa je izgubil sedem mest in se moral zadovoljiti s 23. mestom.

Drugo, tretje in četrto mesto so po prvi vožnji zasedali domačini Avstrijci, Fabio Gstrein (+0,27), Manuel Feller (+0,29) in Marco Schwarz (+0,34). A v finalu Avstrijcem ni uspel nov napad na najvišjo stopničko.

Od omenjene trojice je lahko zadovoljen le Schwarz, ki je osvojil drugo mesto. V finalu pa ni bil kos danes izjemnemu Norvežanu Fossu Solevaagu, ki je zmagal z razliko kar 76 stotink sekunde. Boj za tretje mesto je dobil francoski as Alexis Pinturault (+0,95), ki je na stopničke skočil z osmega mesta po prvi vožnji. Devetindvajsetletni Norvežan Foss Solevaag je bil prvi zmagi že zelo blizu decembra lani v Madonni di Campiglio, ko ga je prehitel le rojak Henrik Kristoffersen, ta je tokratni slalom končal na sedmem mestu.

Za Norvežana je to prva zmaga v svetovnem pokalu. | Foto: Reuters Za Norvežana je to prva zmaga v svetovnem pokalu. Foto: Reuters

Hadalin izgubil sedem mest, nov odstop Dvornika

Hadalin si je po 17. mestu na sobotnem slalomu želel v nedeljo še izboljšati uvrstitev. Po prvem teku, ki ni minil brez napak, mu je kazalo dobro. Na 16. mestu je imel sekundo in 13 stotink zaostanka za vodilnim Norvežanom, v finalu pa tega svojega solidnega izhodišča ni nagradil. Z zaostankom 2,70 sekunde je izpadel iz najboljše dvajseterice.

Štefan Hadalin v finalu ni nadgradil soldine prve vožnje. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Štefan Hadalin v finalu ni nadgradil soldine prve vožnje. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Tako kot v soboto je tekmoval tudi Aljaž Dvornik. Njegov nastop z visoko startno številko 54 se je končal že takoj po startu z odstopom. Tudi v soboto se je ponesrečil njegov poskus, da bi se prvič v karieri uvrstil v finale na tekmah svetovnega pokala.

Šesti slalom, šesti zmagovalec

Na šestem slalomu sezone smo dobili še šestega zmagovalca. Švicar Ramon Zenhäusern je zmagal v Alta Badii, Norvežan Henrik Kristoffersen v Madonni di Campiglio, Nemec Linus Strasser v Zagrebu, Avstrijec Marco Schwarz v Adelbodnu, v soboto je bil v Flachauu najhitrejši Manuel Feller, danes pa mladi 22-letni Norvežan Foss Solevaag.