Jerneja Brecl Špela Rogelj Maja Vtič Katra Komar Nika Križnar Nika Križnar Urša Bogataj Urša Bogataj Oberstdorf smučarski skoki

Oberstdorf, kvalifikacije

Naše skakalke brez napake v kvalifikacijah v Oberstdorfu

Urša Bogataj | Urša Bogataj je v odlični formi. | Foto Žiga Zupan/Sportida

Urša Bogataj je v odlični formi.

Na sobotni tekmi svetovnega pokala smučark skakalk na veliki skakalnici v Oberstdorfu bomo videli vseh šest Slovenk, ki so nastopile v petkovih kvalifikacijah. Dobra skoka sta uspela Urši Bogataj in Niki Križnar.

Kot prva si je uvrstitev na sobotno tekmo zagotovila Katra Komar, ki je z 91,5 metra in 65,5 točke zasedla 35. mesto med 46 nastopajočimi tekmovalkami. Maja Vtič je s 93,5 metra in 70,5 točke zasedla 31. mesto, Špela Rogelj pa je s 95,5 metra in 75,8 točke končala na 29. mestu med kvalifikantkami.

Urša Bogataj
Sportal "Dobili smo še eno priložnost več, da se borimo za kolajne"

Jerneja Brecl je skočila 104,5 metra in je zbrala 93,0 točke na 18. mestu. Urša Bogataj je s 125,5 metra in 133,6 točke nekaj časa vodila, na koncu pa je zasedla visoko šesto mesto. Nika Križnar je po nekaj težavah pred štartom skočila 123,5 metra, s 123,7 točke pa je končala na osmem mestu.

Kvalifikacije je s 133 metri in 143,8 točke dobila Maren Lundby pred domačinkama Katharino Althaus in Juliane Seyfahrt.

Na uradnem treningu pred kvalifikacijami je Križnarjeva s 119 in 121 metri imela peto in deseto oceno serije, Bogatajeva pa s 115,5 metra in 126 metri 12. in sedmo oceno. S 133 metri je daljavo treninga v drugi seriji postavila Seyfahrtova.

Tekmi bosta jutri in v nedeljo na sporedu ob 13. uri.

Ljubno 2019 nedelja
Sportal Takanašijeva najboljša na Ljubnem, Nika Križnar tik pod stopničkami

Oberstdorf, kvalifikacije:

Sportal Slovenske stopničke v Willingenu "dobra odskočna deska za svetovno prvenstvo"