7 let, 12 mesecev

Tomaž Naglič

Nedelja, 15. 7. 2012, 10.58

Naglič v Sočiju tik za zmagovalcem

Slovenski skakalec Tomaž Naglič je na drugi tekmi celinskega pokala v olimpijskem Sočiju zaostal le za Norvežanom Andersom Jacobsenom.

Tomaž Naglič, ki je vodil po prvi seriji, je za mesto izboljšal sobotno uvrstitev. Jacobsen pa je z novo zmago ponovil uspeh iz Kranja. Na najnižjo stopničko zmagovalnega odra pa se je uvrstil Poljak Dawid Kubacki. Do točk sta od slovenskih reprezentantov prišla še Matjaž Pungertar na 12. in Robert Hrgota na 30. mestu. Rok Zima je bil 32., Matic Kramaršič pa 36. Primož Pikl je bil diskvalificiran.

V pokalu vodi Jacobsen (404 točke), Čeh Jan Matura (305) je drugi, Naglič (250) pa sedaj zaseda tretje mesto.

Celinski pokal se bo nadaljeval 10. avgusta v finskem Kuopiu.