Madonna Žan Kranjec Žan Kranjec Štefan Hadalin Marcel Hirscher Marcel Hirscher Henrik Kristoffersen

Četrtek, 22. 12. 2016, 21.36

Madonna di Campiglio, slalom (m)

Nočni spektakel Kristoffersnu, Žan Kranjec do prvih slalomskih točk kariere

Madona di Campiglio | Foto Reuters

Zmagovalec nočnega slalomskega spektakla v Madonni di Campiglio je Norvežan Henrik Kristoffersen, drugi je bil Marcel Hirscher, tretji pa Italijan Stefano Gross. Slovenski smučar Žan Kranjec je s številko 70 za 28. mesto vknjižil prve slalomske točke kariere. Štefan Hadalin je bil prepočasen za finale.

Viking, ki se je po sporu z domačo smučarsko zvezo le vrnil v beli smučarski cirkus, je vodil že po prvi vožnji, ko je imel pred Hirscherjem 23 stotink prednosti. To je znal zadržati tudi v finalu, v katerem je slavil s 33 stotinkami prednosti pred Avstrijcem. Še skoraj sekundo več je zaostal tretji Italijan Stefano Gross, ki je razveselil domače gledalce.

V slalomskem seštevku ima Hirscher 60 točk prednosti pred današnjim zmagovalcem Kristoffersnom.

Kranjec do prvih slalomskih točk

V primerjavi z zlatimi leti, ko so v Madonni di Campiglio Slovenci celo zmagovali (Bojan Križaj je bil najboljši leta 1983, Jure Košir pa devet let pozneje), je bil tokratni slovenski cilj uvrstitev v finale.

Žan Kranjec se je prvič v karieri uvrstil v finale slalomske tekme in vknjižil prve točke. | Foto: Vid Ponikvar Žan Kranjec se je prvič v karieri uvrstil v finale slalomske tekme in vknjižil prve točke. Foto: Vid Ponikvar

Tega je z visoko štartno številko 70 izpolnil Žan Kranjec, ki se je sploh prvič uvrstil v finale slaloma in bo prvič prejel slalomske točke.

Kranjec je v tej sezoni na veleslalomih v Söldnu in Alta Badii pristal tik pod stopničkami, na četrtem mestu, na paralelnem veleslalomu v Alta Badii je bil 13., v sedmih slalomih pred Madonno di Campiglio še nikoli ni nastopil v drugi vožnji.

Drugi Slovenec Štefan Hadalin je preizkušnjo končal na 34. mestu, za finalom je zaostal tri desetinke.

Spremembe v tekmovalnem koledarju

Avstrijski Semmering bo prevzel odpadli ženski veleslalom iz Courchevela, ki ga je odpihnil veter. S tem bo avstrijsko prizorišče priredilo tri tekme svetovnega pokala, najprej bo prihodnji torek na sporedu veleslalom iz Courchevela, v sredo sledi še en veleslalom, v četrtek pa še slalom pod žarometi.