Thermometer Blue 0,01

Maren Lundby Ema Klinec Ema Klinec Špela Rogelj Nika Križnar Nika Križnar

Nedelja, 26. 1. 2020, 14.44

Lundbyjevi zmaga v Rasnovu, Slovenke brez top 10

Maren Lundby | Maren Lundby je spet na najvišji stopnički odra za zmagovalke. | Foto Sportida

Maren Lundby je spet na najvišji stopnički odra za zmagovalke.

Norvežanka Maren Lundby (259 točk) je zmagovalka druge tekme svetovnega pokala smučarskih skakalk v romunskem Rasnovu, z današnjo zmago pa je spet oblekla rumeno majico vodilne v svetovnem pokalu. V finalu so nastopile štiri Slovenke; najboljša med njimi je bila spet Nika Križnar (219,1), ki je z 11. mestom za las zgrešila najboljšo deseterico.

Ema Klinec (216,8 točke) je zasedla 16. mesto, Špela Rogelj (212,6) je končala dve mesti za njo, med dobitnice točk se je prebila tudi Katra Komar (181,1) z 29. mestom.

Smučarske skakalke bodo sezono svetovnega pokala nadaljevale prihodnji konec tedna, ko jih dve tekmi čakata v nemškem Oberstdorfu.