BIATLON, Oberhof (šprint - MOŠKI)

Loginovu šprint v Oberhofu, Bauer do točk

Aleksander Loginov | Aleksander Loginov je dobil šprint v Oberhofu. | Foto Urban Urbanc/Sportida

Aleksander Loginov je dobil šprint v Oberhofu.

Ruski biatlonec Aleksander Loginov je zmagovalec šprinta za svetovni pokal v Oberhofu. Na strelišču je bil 100-odstoten, na koncu je slavil s 25,2 sekunde prednosti pred vodilnim v skupnem seštevku Norvežanom Johannesom Thingnesom Boejem, ki je zgrešil en strel. Ob odsotnosti Jakova Faka je bil najboljši Slovenec Klemen Bauer na 38. mestu.

Na tretjem mestu je končal Šved Sebastian Samuelsson, ki je pokril vseh 20 tarč, zaostal je 36,8 sekunde.

Bauer je zgrešil štiri strele, zaostal pa 2:31,1 minute, kar je bilo dovolj za 38. mesto.

Mitja Drinovec 2:47,4 minute in z enim zgrešenim strelom osvojil 50. mesto. Rok Tršan je na 52. mestu zaostal 2:48 minute, zadel pa vse tarče.

Miha Dovžan je z dvema nepokritima tarčama in 3:38,4 minute zaostanka končal na 73. mestu.

Na sobotni zasledovalni bodo nastopili Bauer, Tršan in Drinovec.