27. 1. 2018,
15.20

6 let, 2 meseca

Thermometer Blue 0,53

Jerneja Brecl Maja Vtič Špela Rogelj Urša Bogataj Urša Bogataj Nika Križnar Nika Križnar svetovni pokal Ljubno ob Savinji Ema Klinec Ema Klinec

Sobota, 27. 1. 2018, 15.20

Ljubno, svetovni pokal, ženske

Ema Klinec najboljša Slovenka na Ljubnem, zmaga na Norveško

ema Klinec | Foto Vid Ponikvar

Na Ljubnem so se na posamični tekmi svetovnega pokala pomerile smučarske skakalke, zmagala je Norvežanka Maren Lundby, najboljša Slovenka pa je bila Ema Klinec (82 in 84 m/225,5) na šestem mestu.

Lundbyjevi (88,5 in 91 m/256 točke) sta se danes najbolj približali Nemka Katharina Althaus (84,5 in 88 m/241,5) in nekoč nepremagljiva Japonka Sara Takanaši (84 in 86 m/236,3), ki sta zasedli drugo in tretje mesto.

Sedmo mesto je delila Nika Križnar (83 in 85 m/225,2), 12. je bila Urša Bogataj (79,5 in 82 m/209,3), 13. Špela Rogelj (79 in 81 m/209,1), 24. Maja Vtič (77,5 in 78,5 m/194), 27. pa Jerneja Brecl (75 in 78,5 m/188,5). Slednja je tako začela drugo serijo in na svoji prvi tekmi v svetovnem pokalu osvojila točke. Dvakrat je bila tretja na tekmah celinskega pokala prejšnji teden v Planici.

V finale se nista uvrstili Katja Požun (70 m/80,3), ki je končala na 35. mestu, in Katra Komar (70 m/79,9), ki je bila 37.

Dva jubileja Maje Vtič, Križnarjeva vesela, Klinčeva pa ne

Maja Vtič, ki je praznovala trideseti rojstni dan, je na svoji stoti tekmi za svetovni pokal v finalu izgubila nekaj mest, nekaj malega je za uvrstitev med deseterico zmanjkalo Rogljevi in Bogatajevi, zato pa sta med najboljšimi končali Klinčeva in Križnarjeva.

"Zadovoljna sem, ker s skoki še vedno stopnjujem nastope, a rezerv je še veliko in zato sem lahko zadovoljna. Uspel nam je nov lep ekipni uspeh, brez tega enostavno ne gre. Dekleta se med seboj bodrimo in tako mora biti," je bila po izenačitvi drugega najboljšega rezultata v karieri zadovoljna Križnarjeva.

Manj nasmejana je bila, kljub mestu boljši uvrstitvi, Klinčeva: "Z nobenim od dveh skokov danes ne morem biti zadovoljna. V prvi seriji sem bila pozna, v drugi pa ni bilo prave energije. Na mizi ni bilo energije, ki bi me odnesla. Jutri to želim popraviti in če mi uspe, bom tudi zadovoljna."

V nedeljo bo še druga tekma na Ljubnem, zadnja za smučarske skakalke pred olimpijskimi igrami v Južni Koreji.