13.28

1 leto, 1 mesec

Thermometer Blue 0,23

2

Nove Mesto Toni Vidmar Alex Cisar Anamarija Lampič Anamarija Lampič Polona Klemenčič mešana štafeta biatlon

Nedelja, 5. 3. 2023, 13.28

Biatlon, mešana ekipna tekma (Nove Mesto)

Francija najboljša, Slovenija na mešani ekipni tekmi 12.

2

Alex Cisar, Oberhof 2023 | Slovenijo je na mešani ekipni tekmi zastopal tudi Alex Cisar. | Foto Grega Valančič/Sportida

Slovenijo je na mešani ekipni tekmi zastopal tudi Alex Cisar.

Francoska reprezentanca v biatlonu v postavi Lou Jeanmonnot, Caroline Colombo, Eric Perrot in Fabien Claude je zmagovalka mešane ekipne preizkušnje 4 x 6 km za svetovni pokal v češkem Novem Mestu. Na drugem mestu je končala Švedska (+33,6) in na tretjem Norveška (38,3). Slovenija je tekmo sklenila na 12. mestu (5:31,6).

Marte Olsbu Roeiseland
Sportal Anamarija Lampič najhitrejša na progi, Poloni Klemenčič uvrstitev kariere

Vse tri države, ki so se uvrstile na zmagovalni oder, tokrat niso odtekle nobenega kazenskega kroga. Najmanjkrat so morali zgrešene strele popravljati Francozi, kar je na koncu zadostovalo, da so ciljno črto prečkali dobre pol sekunde pred najbližjimi zasledovalci.

Za Slovenijo je prva startala Polona Klemenčič, ki je pokrila vse tarče in ji ni bilo treba odteči kazenskega kroga. Štafeto je Anamariji Lampič predala na osmem mestu. Ta je po prvem streljanju nekaj mest pridobila, a je stoje zgrešila vse svoje strele in morala kar v pet kazenskih krogov.

"Tekaško sem bila zelo dobro razpoložena. Tudi streljanje leže je bilo danes spet dobro, stoje pa lahko rečem porazno. Še sama nad sabo sem razočarana, da z osmimi streli nisem zadela niti enkrat. To bo treba čim preje pozabiti in upam, da mi ostali ne zamerijo," je po ponesrečeni preizkušnji za Smučarsko zvezo Slovenije (SZS) dejala nekdanja smučarska tekačica.

Slovenija je posledično izgubila nekaj mest. Prvi izmed moških je bil na vrsti Alex Cisar, slovenska ekipa pa je bila po tretji menjavi 11. Kot zadnji se je na progo pognal še Toni Vidmar, a je tudi on moral odteči tri kazenske kroge in je v cilj pritekel na 12. mestu. Za Francijo je Slovenija zaostala za dobrih pet minut in pol.

"Pred Aninim strelskim nastopom sem si dejal, da če tako ostane, bo super. Žal se je zgodba odvila drugače. A potem sem lahko res sproščeno tekel. Ne bi rekel, da sem se šalil, a sem nato v tekmi res užival. Smejal sem se gledalcem in gledal malce naokoli," pa je po koncu dodal Cisar.

Zveza ne bo kaznovala bratov Boe

Johannes Thingnes Boe jo je odnesel brez kazni. | Foto: Reuters Johannes Thingnes Boe jo je odnesel brez kazni. Foto: Reuters Mednarodna biatlonska zveza (Ibu) se je danes tudi odločila, da norveških zvezdnikov Johanessa Thingnesa Boeja in njegovega brata Tarjeija Boeja ne bo kaznovala, ker sta v soboto na zasledovalni preizkušnji nastopila, čeprav sta bila na testu za koronavirus pozitivna.

Kot so dejali pri Ibuju, je glavni razlog za to, da "nimajo več nobenih posebnih pravil" v zvezi s pandemijo in da o tem, ali bodo športniki nastopili, odločajo ekipe. Brata Bö sta sicer sobotno zasledovalno tekmo končala na prvih dveh mestih, danes pa nista bila v ekipi.

Izidi, mešana štafeta, 4 x 6 km:

1. Francija                      1:06:32,3 (0+7)
(Lou Jeanmonnot, Caroline Colombo, Eric Perrot, Fabien Claude)
2. Švedska                        +    33,6 (0+18)