Petek, 6. 12. 2019, 20.46

Beaver Creek, superveleslalom, moški

Švicar slavi premierno zmago, Hrobat do uvrstitve kariere

1

Marco Odermatt | Marco Odermatt je vknjižil prvo zmago v karieri svetovnega pokala. | Foto Reuters

Marco Odermatt je vknjižil prvo zmago v karieri svetovnega pokala.

Zmagovalec drugega superveleslaloma sezone je Švicar Marco Odermatt, ki slavi premierno zmago svetovnega pokala. Na odru za zmagovalce v Beaver Creeku sta se mu pridružila Norvežan Aleksander Aamodt Kilde in Avstrijec Matthias Mayer. Do točk so prišli trije Slovenci, najvišje je končal Miha Hrobat, ki je s 16. mestom dosegel najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu.

Ameriško prizorišče bo za vselej ostalo v lepem spominu Marca Odermatta. Švicar je do petka dvakrat stal na odru za zmagovalce. Obakrat v veleslalomu in nikoli povsem na vrhu. Marca je bil v Kranjski Gori tretji, teden zatem pa na finalu svetovnega pokala v Soldeu drugi.

Tokrat pa je 22-letnik na progi Ptic roparic, na kateri so imeli številni težave, najbolje ukrotil grbine, ugnal vso konkurenco in se s številko dve razveselil premierne zmage v svetovnem pokalu. Pred tem je bil v superveleslalomu najvišje na sedmem mestu, in sicer pretekli konec tedna v Lake Louisu.

Na drugem mestu je z zaostankom desetih stotink končal Norvežan Aleksander Aamodt Kilde, tretji je bil s 14 stotinkami zaostanka zmagovalec uvodnega superveleslaloma Matthias Mayer.

Najhitrejša trojica | Foto: Reuters Najhitrejša trojica Foto: Reuters

Odermatt je četrti Švicar s superveleslalomsko zmago na progi Ptic roparic. Leta 2013 je slavil Patrick Küng, leta 2011 Sandro Viletta, leta 2002 pa Didier Cuche.

Hrobat pripravil presenečenje

Najbolje od peterice Slovencev se je na progi znašel Miha Hrobat, ki je s številko 44 ciljno črto prečkal z zaostankom +1.52 in zasedel 16. mesto. Hrobatova najboljša uvrstitev na tej ravni tekmovanja je bila 19. mesto v alpski kombinaciji. Miha Hrobat je bil na 16. mestu najbolje uvrščeni Slovenec. | Foto: Reuters Miha Hrobat je bil na 16. mestu najbolje uvrščeni Slovenec. Foto: Reuters

Med dobitniki točk sta tudi Klemen Kosi (+1.84) na 20. mestu in Martin Čater (+1.92) na 26. mestu. Boštjan Kline (+2.19) je bil za 13 stotink prepočasen za uvrstitev med prvih 30, zasedel je 33. mesto, Štefan Hadalin pa je odstopil.

˝Vedel in čutil sem, da so fantje danes boljši kot v Lake Louisu. Delno so to tudi dokazali. Miha Hrobat je odpeljal najboljši superveleslalom v karieri. Edini izmed naših štirih je smučal v skladu s svojimi sposobnostmi. Pri Klemnu Kosiju vse ni bilo ravno optimalno, ampak ima pravi pristop, tako da sem tudi z njim zelo zadovoljen. Boštjan Kline in Martin Čater pa sta nedvomno sposobna precej več in bosta priložnost za boljši rezultat iskala že jutri," je petkovo tekmo ocenil trener Peter Pen.

V soboto ob 19. uri v ZDA sledi še moški smuk, v nedeljo pa še veleslalom.