Boston Celtics Miami Heat NBA

Sreda, 18. 5. 2022, 6.29

Končnica lige NBA, konferenčni finale, vzhod

Miami povedel v konferenčnem finalu, Dončić na parket v četrtek

Jimmy Butler | Jimmy Butler je na tekmi dosegel 41 točk in bil najboljši košarkar Miamija. | Foto Guliverimage

Jimmy Butler je na tekmi dosegel 41 točk in bil najboljši košarkar Miamija.

V noči na sredo je bila v košarkarski ligi NBA na sporedu prva tekma konferenčnega finala vzhodne konference. Med seboj so obračunali košarkarji Miami Heat in Boston Celtics. Na koncu so slavili košarkarji Miamija z rezultatom 118:107. Izid v zmagah je 1:0 za Miami.

Miami je zmagal predvsem po zaslugi izjemne tretje četrtine, ki jo je dobil z izidom 39:14. Pri domačih košarkarjih je bil najbolj razpoložen Jimmy Butler, ki je v svojo statistiko vpisal 41 točk. Tyler Herro se je ustavil pri 18 točkah, medtem ko je Gabe Vincent za Vročico prispeval 17 točk.

Za Boston je največ točk dosegel Jayson Tatum (29), Jaylen Brown pa jih je prispeval 24. Pri Boston Celtics na uvodni tekmi niso mogli računati na Marcusa Smarta in Ala Horforoda. Prvi je manjkal zaradi poškodbe, medtem ko je Horford na veliko presenečenje manjkal zaradi varnostnih zdravstvenih protokolov. Zelo verjetno je, da Horford ne bo mogel igrati tudi na naslednji tekmi.

"Fantje so bili ob polčasu res razočarani. Praktično mi ni bilo treba nič reči, vsi so bili razočarani nad igro v obrambi. V tretjem delu je nato ekipo za sabo potegnil Jimmy, ki je bil v drugem polčasu vsakič zraven, ko je bilo treba narediti odločilno potezo," je ključne trenutke tekme povzel trener Miamija Erik Spoelstra.

"Enostavno smo izgubili zbranost in v tretjem delu razpadli. Tri četrtine smo dobili, v četrti nato spet našli priključek, a razlike iz tretjega dela nam ni uspelo nadoknaditi. Imeli smo eno slabo četrtino, kar nas boli. Tekmec ni naredil ničesar posebnega, pokazal je le močno voljo in pokopal nas je naš medel pristop," pa je razlog za poraz opisal trener Bostona Ime Udoka.

V rednem delu je imel boljši izkupiček Boston

Ekipi sta se v letošnjem rednem delu pomerili trikrat, boljši izkupiček imajo košarkarji Bostona (2:1). Ekipi sta se v konferenčnem finalu nazadnje srečali leta 2020. Tistega leta je Miami slavil s 4:2. A v noči na sredo se vse začne znova.

V prvem krogu končnice je Miami brez težav odpravil Atlanto Hawks (4:1), medtem ko je imel v polfinalu nekaj več dela. Tam je igral proti Philadelphii, ki jo je premagal s 4:2 v zmagah. Boston je v prvem krogu končnice z "metlo" (4:0) odpravil Brooklyn Nets, v polfinalu pa je šele po sedmih tekmah (4:3) premagal aktualne prvake najmočnejše košarkarske lige Milwaukee Bucks.

Luka Dončić | Foto: Reuters Luka Dončić Foto: Reuters

Luka Dončić in ekipa na delu v četrtek

Slovenski ljubitelji košarke bodo na svoj račun prišli v noči na četrtek, ko bo Luka Dončić z Dallas Mavericks gostoval pri Golden State Warriors. Prva tekma bo na sporedu ob treh zjutraj po slovenskem času. Vse nadaljnje tekme pa bodo potekale v razmiku dveh dni.